GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2021 08:20   Güncelleme : 03-03-2021 08:20

 “ORDU’YA AYRI BİR BOYUT KATMIŞ”

 “ORDU’YA AYRI BİR BOYUT KATMIŞ”

Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen, Global TV ekranlarında yayınlanan ‘Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim’ programının çekimi için Ordu’ya geldi. Tüzmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tecrübesi ve mucit kimliğiyle Ordu’ya ayrı bir boyut kazandırdığını söyledi.

 

3 gün boyunca Ordu’da program çekimlerine devam edecek olan Eski Bakan Tüzmen, ilk gün Başkanı Güler ile Ordu’nun güzelliklerini gezerek izleyicilere Ordu’yu tanıtma fırsatı buldu. Program çekimlerine eşlik eden Güler, hem şehrin tarihi güzelliklerini hem de göreve geldiği günden bu yana Ordu’nun çehresini değiştiren çalışmalarını eski bakan Tüzmen’e aktardı.

"Ordu, yaşanacak şehir"

Ordu’da gurur duyulacak çalışmaların yapıldığına dikkat çeken Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, “Ordu gerçekten çok güzel bir yer. Sayın Bakanımızın engin tecrübesi, teknisyenliği ve teknokratlığı Ordu’ya ayrı bir boyutta katmış. Burada gördüğüm, dinlediğim şeylerle çok mutlu oldum. Ordu’da sadece alt yapı, üst yapıyla değil tarım-hayvancılık alanından tutunda çeşitli teknoloji kümeleşmelerine kadar çalışma yapması ve Ordu’yu bir çekim merkezi haline getirmesi gerçekten gurur duyulacak bir şey. Onun inovatif ve mucit kimliğiyle buralara daha çok değerler katacağına inanıyorum.  Dünyanın en güzel yaşanabilecek şehirlerinden biri Ordu” dedi.

“Hayranlıkla takip ettiğim bir bakanımızdı"

Geçirdikleri süre içerisinde fikirlerinden yararlanma fırsatı bulduğunu aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Hem bürokrat hem de bakan olarak ülkemize çok güzel hizmetleri oldu. Ben kendisini sadece bir misafir olarak görmüyorum, birlikte olduğumuz vakitte fikirlerinden deyararlanma fırsatı buldum. Hayranlıkla takip ettiğim bir bakanımızdı. Normalin üstüne kabiliyetleri olan sporcu, dalgıç, paraşütle atlayan vb. yetenekleri ile müthiş bir bakanımız. Kendisini şehrimizde ağırlamaktan son derece mutluyum. Her dakikamızı değerlendirmek istiyorum." şeklinde konuştu.

Haber merkezi