Gülyalı
Giriş Tarihi : 13-10-2021 08:51   Güncelleme : 13-10-2021 08:51

ORDUSİAD'TAN ÖNEMLİ ZİYARET

Ordu Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı A.Kadir Engin ve yönetim kurulu üyeleri, Kumbaşı Limanı'nda gemi imalatı yapan Başaran Kardeşler Gemi Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Kaya'ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

ORDUSİAD'TAN ÖNEMLİ ZİYARET

Kumbaşı Limanı'nda gerçekleştirilen ziyarette ORDUSİAD Başkanı Kadir Engin, Başaran Kardeşler Gemi Sanayi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, yönetim kurulu başkanı Muammer Kaya'yı ORDUSİAD üyeliğine davet etti.

"Ordu'ya katkısı büyük"

Başaran Kardeşler'in  Ordu için önemli bir firma olduğunu aktaran Engin; "ORDUSİAD ekibi olarak Başaran Tersanesini ziyarete geldik. Başaran Kardeşler Gemi Sanayi, Ordumuza iş katkısı ve üretim yapan bir firma. Deniz ve balıkçılık sektörüne önemli katkılar veren bir firma. Kendisini Ordusiad'a üyeliğe davet ettik. Başaran Kardeşler'in Ordu'ya katkısını görüyoruz. Büyüme ve genişletme için araziye ihtiyacı var. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve diğer yetkililerin yer tahsisini ivedilikle yapması gerekiyor. Buranın desteklemesi lazım. Muammer beyin destekçisi olmaya hazırız." dedi.

"Balıkçı gemilerine hitap ediyoruz"

Başaran Kardeşler Gemi Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Kaya ise; "Burada 2006 yılında geldim. Daha önce iş yerimiz Perşembe Kışlaönü Balıkçı Barınağı'nda çalışıyorduk. Orası küçük geldiği için buraya geçtik. Burada bir düzen kurduk. Halen de uğraşıyoruz. Balıkçı gemilerine hitap ediyoruz. 15 metreden 50 metreye kadar balıkçı gemileri yapabiliyoruz. Türkiye'nin her tarafına hatta yabancı ülkelere gemiler yapıyoruz. Burada balıkçı gemisi imal ediyoruz." diyerek, ziyaret için gelen ORDUSİAD üyelerine teşekkür etti.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü