GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 08:35   Güncelleme : 07-07-2021 08:35

ORDU'NUN GÖZBEBEĞİ 'ÇAMBAŞI YAYLASI'

ORDU'NUN GÖZBEBEĞİ 'ÇAMBAŞI YAYLASI'

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Çambaşı Yaylası'nın hem yaz hem de kış aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırladığını belirterek, "Yaz döneminde insanların önceliği Çambaşı oldu. İlgi çok güzel" dedi.Pandeminin yoğunluğundan kurtulmak isteyen insanlar, bu yaz Çambaşı Yaylası'nın yolunu tuttu. Normalleşmenin başlamasıyla kendini doğaya bırakmak isteyen vatandaşlar soluğu Kabadüz'e bağlı Çambaşı'nda aldı.

Çambaşı Yaylası´nın geçmişi ve geleceğiyle Karadeniz Bölgesi´nin en güzel cazibe merkezlerinden biri olacak yerleşim yerlerinin başında geleceğini aktaran Kaya, Çambaşı'nın Ordu´nun marka yaylalarından biri olduğunu söyledi.

"Yaylamız doldu taşıyor"

İnsanların bu yıl pandemiden dolayı yaylalara ekstra ilgi gösterdiğine dikkati çeken Başkan Kaya, "Yaylamız doldu taşıyor. İnsanlar yaylayı alışkanlık haline getirdi. Çünkü özlem var. Ciddi hareketlilik oluştu. Daha da üzerine koyarak, hiçbir şekilde doğaya zarar vermeden, güzelliğimize güzellik katarak Çambaşı Yaylası'nı Karadeniz'in gözbebeği haline getirmek istiyoruz. Havası temiz ve tabiatı yeşil ilçemiz vatandaşların uğrak noktası olmaya devam ediyor. Çambaşı Yaylası, mükemmel bir doğa harikası. Tanıtımlar sayesinde ilçemiz yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmaya devam edecek." dedi.

Yaylanın suyunun, havasının ve insanının oldukça sıcak olduğunu aktaran Kaya, kafa dinlemek isteyen, güzel vakit geçirmek isteyen herkesi Çambaşı Yaylası'na davet etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)