GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 08:55   Güncelleme : 07-04-2021 08:55

ORDU'NUN CAN DAMARINA ASFALT!

ORDU'NUN CAN DAMARINA ASFALT!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde, İl Sağlık Müdürlüğü, Doğum ve Çocuk Hastanesi, Verem Savaş Dispanseri, Çocuk İzleme Merkezi ile Diş Hastanesi’nin bulunduğu sağlık kurumları kampüsünü sıcak asfalta kavuşturdu.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından,Altınordu ilçesinde, beş sağlık kurumunun olduğu alanın altyapısı sil baştan yenilenerek asfaltla buluştu.

7 bin m2

Ordu Üniversitesi’ne bağlı Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Çocuk İzleme Merkezi’nin yer aldığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Verem Savaş Dispanseri ve Diş Hastanesi’nin de aynı yerleşkede bulunduğu alanda ilk olarak, eski yapı sökülüp kazı dolgu ve yağmur suyu hattı çalışması yapıldı.Altyapının yenilenmesiyle birlikte kampüs içerisine 7 bin m2 sıcak asfalt döküldü.

Sağlıkçılardan teşekkür

Kampüsün sıcak asfalta kavuşması, aylardır koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarına da moral oldu. Tamamlanan çalışmalarla birlikte, kampüs içerisi, sağlık çalışanları ve vatandaşlar için kullanışlı hale getirildi. Hastaneler bahçesi güzel bir görüntü kazanırken hastane çalışanları ve vatandaşlar anlamlı buldukları hizmet nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, beraberinde Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur ile birlikte asfaltlama yapılan alanda incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Alp, “Altınordu ilçemizde hastaneler bölgesinin bu şekilde harabe bir durumda kalmasına gönlümüz razı olmazdı." dedi.

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur ise; "Bugün çok mutlu bir gün. Özellikle birçok sağlık kuruluşunun olduğu bir bölgede, gerçekten sıkıntılar büyüktü. Çok mutluyuz." diye konuştu.

Haber merkezi