GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 08:40   Güncelleme : 03-09-2021 08:40

ORDULU ARICI ÖLDÜRÜLDÜ

ORDULU ARICI ÖLDÜRÜLDÜ

 

Ordulu arıcı Mustafa Yılmaz, yaylım için bulunduğu Erzincan’da, uğradığı silahlı saldırıda can verdi.

Erzincan'da 2 kişinin tüfekle vurularak öldürüldüğü cinayet olayıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. TOKİ'lerde eline aldığı tüfekle teslim olmamak için güvenlik güçlerine direnen, asayiş ve özel harekat polislerinin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirilen zanlı Murat Bulut tutuklandı.

Zanlı Murat Bulut, kısa süre önce eski eşini darp etti. Bu olaydan gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Bulut, serbest bırakılırken uzaklaştırma kararı verildi. Daha sonra Bulut, eşini öldürmek için plan yaptı. Kiraladığı otomobille ilk önce Pelitli'ye giderek burada arıcılık yapan Ordulu Mustafa Yılmaz'ın bulunduğu yere gitti. Yıldız'dan arıcı maskesini ve tüfeğini istedi. Olumsuz cevap alması üzerine de olayla hiçbir ilgisi olmayan Yılmaz'ı öldürerek arıcı maskesini alarak olay yerinden kaçtı. Daha sonra arıcı maskesini takarak kendini kamufle eden zanlı eski eşinin bulunduğu Mertekli Mahallesine geçti. Bu sırada hayvanları meraya götürmek için evden çıkan eski eşinin babası Ali Kurt'u gören zanlı, yakın mesafeden tüfekle ateş ederek ikinci cinayet olayını gerçekleştirdi.

Öte yandan, cinayete kurban giden Ordulu arıcı Mustafa Yılmaz'ın cenazesi dün Kabadüz ilçemi Harami Mahallesinde son yolculuğuna uğurlandı. Haber merkezi