SPOR
Giriş Tarihi : 09-09-2021 23:19   Güncelleme : 09-09-2021 23:19

"ORDU'DA ŞAMPİYONALAR DEVAM EDECEK"

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, 2021-2022 sezonunun da bundan önceki yıllarda olduğu gibi dolu dolu geçeceğini söyledi.

Ordu olarak birçok şampiyona ve faaliyete ev sahipliği yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini aktaran Genç, tüm gençleri tesislere spor yapmaya davet etti.

"Okçuluk şampiyonası yapıldı"

'2021-2022 için hazırlıklar başladı' diyen Genç, "İlk olarak ilimizde Okçuluk Türkiye Şampiyonası yapıldı. Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz, Olimpiyat 4'ncüsü Yasemin Ecem Anagöz, Milli takım Okçuluk Teknik Direktörü Göktuğ Ergin ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu'nu ilimizde ağırladık" dedi.  

"İlk defa kano yarışları yapılacak"

Yeni dönemde de şampiyonalara kaldıkları yerden devam edeceklerini söyleyen Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; "Bu süreçle birlikte ilimizde yeni şampiyonalar yapılmaya devam ediyor. Bu hafta sonu Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası yapılacak. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Gülyalı ilçesine kazandırdığı Kano Park'ta ilk defa kano yarışları yapılacak. Yeni şampiyonalar da devam edecek. Okulların açılmasıyla birlikte okul sporları ve Anadolu Yıldızlar Ligi de start alacak. Önümüzde dolu dolu bir takvim var. Bunun yanı sıra ilimizden bir çok sporcumuz Türkiye şampiyonalarına gidiyor. Onlarla ilgili il seçmelerimiz devam ediyor" diye konuştu.

Genç, "Tüm tesislerimiz gençlerimiz, 7'den 77'ye herkesin kullanımına açık. Pandemi kurallarına uygun olarak tesislerimiz hizmet vermeye devam ediyor" diyerek sözlerini tamamladı

 Ordu Hayat/Tevfik Kul