GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2021 10:53   Güncelleme : 10-09-2021 10:53

Ordu'da çalıştay gerçekleştirildi

Ordu'da çalıştay gerçekleştirildi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da klasik belediyeciliğin ötesinde bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, modern çağın isteklerine uygun hareket ettiklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının eş yararlanıcısı olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve UNDP (Birleşmiş Milletler) tarafından yürütülen Yerel Yönetim Reformu LAR III Projesi kapsamında “Yerel Hizmet Sunum Standartlarının Geliştirilmesi ve Hayata Geçirilmesi” konulu çalıştay Ordu Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Ordu’da gerçekleştirildi.

Bir otelde düzenlenen çalıştaya Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra Ordu Vali Yardımcısı Bayram Gale, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim Hizmetleri, Dış İlişkiler ve Koordinasyon Daire Başkanı Halil Şener, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Aziz Özeren, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, daire başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Halk Sağlığı, Tarımsal Destekleme, Önleyici ve Koruyucu İtfaiye Hizmetleri alanlarında standartların sağlanması amacıyla çalışmaların yapıldığı çalıştaya katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, burada yaptığı konuşmada Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak klasik belediyeciliğin ötesinde çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Haber merkezi