GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 16:53   Güncelleme : 16-07-2021 16:53

Ordu'da 15 Temmuz coşkusu

Ordu'da 15 Temmuz coşkusu

15 Temmuz 2016’da gerçekleştirmeye çalışılan hain darbe girişiminin önlenmesinin 5’inci yıl dönümü Ordu Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programla kutlandı.

Anma programına, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Baro Başkanı Sibel Torun, Vali Yardımcıları Bayram Gale ve Gökhan İkitemur, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Ordu Askerlik Şube Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Kaymakam Adayları Esra Demirtaş, Kerem Tuncer, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, şehit aileleri ve gazi derneklerinin başkanları ile şehit aileleri katıldı.

Düzenlenen anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından, Aziziye Camii İmam Hatibi Murat Sivrikaya'nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek’in duaları ile devam etti.

Haber merkezi