GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 09:05   Güncelleme : 04-10-2021 09:05

ORDU YUMURTASI…

Organik yumurtanın adresi de Altınordu

ORDU YUMURTASI…

Altınordu Belediyesinin Ordu’yu organik yumurta üretiminde Türkiye markası yapma hedefiyle başlattığı yüzde 50 hibe destekli ‘52 bin Yarka Dağıtımı’ projesinde ilk etap proje faydalanıcısı 13 üreticiye 4 bin 500 yumurta tavuğu teslim edilerek tamamlandı.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Çalışma Bakanlığı bünyesinde uzun yıllar iş ve istihdam uzmanı olarak ülke genelinde ve uluslararası alanda edindiği tecrübe, birikim ve hayata geçirdiği projeleri en önemli sosyal sorunlardan biri haline gelen işsizliğe çözüm üretmek üzere şehrinin ve insanının hizmetine sunmaya devam ediyor. “Güçlü olmanın yolu üretmekten geçiyor” diyen Başkan Tören, yerel markaların oluşturulmasına ve şehre katma değer sağlayacak üretim kaynaklarının çeşitlendirilmesine yönelik projeleri etap etap hayata geçiriyor.

Organik üretim

Başkan Aşkın Tören’in tarımsal üretimi teşvik etmek ve üretim kaynaklarını çeşitlendirmek, aile işletmelerini faaliyete geçirerek istihdama katkı sunmak adına başlattığı projelerden biri olan ‘Organik Yumurta Tavukçuluğu’ Projesinde YARKA tavuklar sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor. Projenin ilk ayağı olan 13 müteşebbis üreticiye 4 bin 500 yumurta tavuğunu teslim eden Altınordu Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, proje kapsamında 52 bin adet de Yarka cinsi tavuk dağıtımı gerçekleştirecek.

Üretim hedefi 18 milyon adet

Altınordu Belediyesi ve Türkiye’nin organik yumurta üretimi alanında faaliyet gösteren tek üretici birliği olan ‘Ordu İli Yumurta Üreticileri Birliği’ ile ortaklaşa hayata geçirilen proje tamamlandığında yıllık 18 milyon organik yumurta üretimi ile Ordu ili organik Yumurta pazarında önemli bir markaya, önemli bir yere ve etkiye sahip olacak.

“Bizi takip etmeye devam edin”

Her alanda şehre değer katacak vatandaşların hayatlarına dokunacak projeler üretmeye devam ettiklerini belirten Başkan Tören, “İstihdama yönelik tamamladığımız projelerimizin yanında önümüzdeki aylarda yine bu alanda çok önemli yatırımları hayata geçireceğiz. Birlik, beraberlik içerisinde üretmeye, ürettiklerimiz ile şehrimize ve ülkemize artı değer katmaya çalışıyoruz. Şehrimizi üreten, rekabet edebilen, marka ve model bir şehir yapacak çalışmalarımızı ara vermeden sürdüreceğiz” dedi. Haber merkezi