GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 17:24   Güncelleme : 16-02-2021 17:24

ORDU TABİP ODASI TERÖRÜ LANETLEDİ!

Türk hekimleri, terör örgütü PKK'nın, alıkoyduğu 13 Türk vatandaşını Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde şehit etmesine ilişkin açıklama yaptı ve baş sağlığı dileklerinde bulundu.

ORDU TABİP ODASI TERÖRÜ LANETLEDİ!

Ordu Tabip Odası'nın da aralarında bulunduğu 30 Tabip Odası şu açıklamada bulundu;

"Türk hekimleri olarak Gara’da 13 vatandaşımızın alçakça katledilmesi vesilesiyle bir kez daha bölücü terör örgütü PKK’yı ve terörün her türlüsünü lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz.”

“Hepimizi derinden yaralayan bu vahşetin ardından meslek örgütü, siyasi parti, sendika, vakıf, dernek ve sivil toplumu temsil eden kuruluşlar ile toplumumuzun bütün kesimlerini bölücü teröre karşı kenetlemeye ve bu konudaki tavizsiz duruşlarını güçlü bir şekilde ilan etmeye davet ediyoruz.” Açıklamasının yer aldığı bildiride birlik ve beraberlik mesajı verildi: “Türk Hekimleri olarak Emniyet güçlerimizin ve Silahlı kuvvetlerimizin her daim yanındayız.”

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun da 13 şehit verildiği için çok üzgün olduklarını belirterek, "terör örgütü PKK’yı ve terörün her türlüsünü lanetliyoruz." dedi.

Haber merkezi