SPOR
Giriş Tarihi : 09-02-2021 23:46   Güncelleme : 09-02-2021 23:46

Ordu, su sporlarının merkezi oluyor!

Ordu, su sporlarının merkezi oluyor!

Ordu’da denizden daha fazla istifade edilmesi amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in girişimleriyle çalışmalarına başlanan Durgun Su Sporları Merkezi projesi hızla ilerliyor.Gülyalı ilçesinde Ordu-Giresun Havalimanı’nın yanında bulunan toplam 1.100 metre uzunluğundaki alanda hayata geçirilecek projenin ihalesi de gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi, ilgili daire başkanlıklarının yapacağı çalışmayla projeyi hizmete sunarak Ordu’yu uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak konuma getirecek.

Tam donanımlı

Proje kapsamında toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı oluşturulacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, proje kapsamında önemli yol kat edildiğini söyledi.

Genel Sekreter Alp, projede üst yapı ihalesinin de gerçekleştirildiğini söyledi. İhale kapsamında Çikolata Park D Blok düzenlemesi, gözlem kulesi, 4 adet 93 kişilik tribün, hafif çelik prefabrik kayıkhane, muhtelif prefabrik WC-duş, soyunma kabini ve yüzer platform, alt yapı ve çevre düzenleme imalatları ile mevcut misafirhane binası tadilat işlemleri yapılacak.

Haber merkezi