SPOR
Giriş Tarihi : 07-07-2021 22:00   Güncelleme : 07-07-2021 22:00

ORDU SPORU İÇİN BÜYÜK KAYIP

ORDU SPORU İÇİN BÜYÜK KAYIP

Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Recep Kara, Ordu'daki görevlerinden ayrıldığını belirterek, 660. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü adına yarışacağını duyurdu.

Recep Kara istifa etti

Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde 4 kez altın kemer kazanan Recep Kara, bu hafta sonu gerçekleştirilecek yağlı güreşler öncesinde ASKİ Spor Kulübü adına güreşeceğini açıkladı. Bu durum Ordu sporu adına büyük bir kayıp olarak değerlendirildi.

 

"Görevlerimden ayrıldım"

Kara, ayrılıkla ilgili şunları kaydetti; "2017 yılında memleketim olan Ordu ilinde Büyükşehir belediyesi spor hizmetleri daire başkanı ve Ordu BB spor kulübü başkanı olarak göreve başladım. Gençlerimiz için memleketim ve ülkem sporu adına heyecanla görevimizi sürdürürken, 2 buçuk yıldır yaşadığımız sancılı süreçte ORDU ilinde ve çalıştığım kurumum olan Ordu Büyükşehir Belediyesinde çalışma imkanımız maalesef kalmamıştır. Kurumdan ayrılmak durumda olduğumu tüm görevlerimden ayrıldığımı ve sporcusu olduğum Ordu BB spor kulübünden de ilişkimi kesmiş bulunmaktayım. Tüm dostlara hemşerilerime bildiririm. Bundan sonraki süreçte ve 9-10-11 Temmuz'da yapılacak 660. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Aski spor kulübü ile spor hayatımıza devam edeceğimi bildiririm"

Haber merkezi