GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2021 08:10   Güncelleme : 03-07-2021 08:10

ORDU KOLLARI SIVADI!

ORDU KOLLARI SIVADI!

Ordu'da “Haydi Ordu Kolları Sıvayalım” sloganıyla aşılama çalışmalarında farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan etkinlikler kapsamında Altınordu ilçesi Ceren Özdemir Meydanında aşı çadırı kuruldu.

Yapılan aşılama çalışmalarını Vali Tuncay Sonel, Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih Aydın, yerinde inceledi.

Ceren Özdemir Meydanı'nda Sağlık Müdürlüğünce kurulan aşı çadırının, aşılama çalışmalarının vatandaşın ayağına getirmek amacıyla kurulduğuna dikkat çeken Vali Tuncay Sonel, aşı olmaya gelen vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Ziyarette, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’ndan salgınla mücadele kapsamında Ordu’da yürütülen aşı çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Tuncay Sonel, salgınla mücadelenin aşı olmaktan geçtiğini belirtti ve Orduluları aşı olmaya davet etti.

"Lütfen aşımızı olalım"

Ordululara aşılanmaları konusunda çağrıda bulunan Vali Tuncay Sonel sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz yöre insanlarımızdan, gençlerimizden şunu istiyoruz; lütfen aşılarını olsunlar, ne kadar çok aşılama olursa o kadar bu illete yakalanmama oranı düşüyor. Biz vaka sayılarında Allah’a şükür düşüşe geçtik. Bunun için de Ordulu hemşerilerimize teşekkür ediyorum ama rehavet olmasın lütfen. Biz yine dikkat edelim. Aşılarımızı yaptıralım. Sevgili gençler: aşı olun, aşı olduğunuz takdirde sağlıklı oluruz ve hep birlikte bu Covid-19 illetini yeneriz. Sağlık teşkilatımız, doktorlarımız, hemşerilerimiz, güvenlik güçlerimiz, kaymakam arkadaşlarımız, belediye başkanı arkadaşlarımız bu konuda hakikaten çok büyük emek veren bütün Ordu ailemiz var. Tekrar tekrar diyorum aşı olunsun. Bugün burada çok sevindim, aşı olmak için her yaştan gelen hemşerilerimiz var. Lütfen aşımızı olalım. Kendi adıma da ben iki doz aşı olmuştum. İnşallah üçüncüsünü de biraz vakit geçtikten sonra olacağız. Ama lütfen aşımızı olalım. Hep beraber aşı olma hususunda ülkemizin ilk sıralarına çıkalım. Sağlığımız için, geleceğimiz için, birbirimize olan sorumluluğumuz için. Hep birlikte inşallah devletimizle, milletimizle inşallah bu illeti yeneceğiz.”

Ordu’da 586 bin civarında aşılama yapıldığının da altını çizen Vali Tuncay Sonel, vatandaşlara rehavete kapılmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Haber merkezi