SPOR
Giriş Tarihi : 26-10-2021 23:58   Güncelleme : 26-10-2021 23:58

ORDU GÜCÜ'NDEN ORTAYA ÖNEMLİ TAKVİYE!

ORDU GÜCÜ'NDEN ORTAYA ÖNEMLİ TAKVİYE!

Bölgesel Amatör Lig'de Ordu'yu temsil edecek olan Ordu Gücü Futbol Kulübü, 2021-2022 sezonu öncesinde Ordulu orta saha oyuncusu Birkan Aydın ile anlaşmaya vardı.

Kadrosunu daha çok Ordulu genç oyuncularla oluşturan ve iyi bir sezon geçirmeyi hedefleyen Ordu Gücü Futbol Kulübü, Teknik Direktör Özcan Türkmen nezaretinde antrenmanlarını sürdürüyor.

Dış transfer yerine Ordulu genç oyunculara şans vermek isteyen Ordu ekibi, daha önce Orduspor ve Orduspor 1967 Futbol Kulübü ile şampiyonluklar yaşayan orta saha oyuncusu Birkan Aydın'ı renklerine bağladı.

Yeni sezon öncesinde ilk olarak Ordu'nun bir başka BAL Ligi takımı Ulubey Belediyespor ile anlaşan Birkan Aydın, kısa bir süre sonra takımdan ayrılarak Ordu Gücü'ne katıldı.

Şampiyonluğu seviyor

Daha önce Altınordu Belediyespor, Orduspor ve Orduspor 1967 Futbol Kulübü ile Ordu 1.Amatör Küme şampiyonluğu yaşayan Birkan, Orduspor'da forma giyerken attığı frikik golleriyle ön plana çıkmayı başarmıştı. Kariyerinde stoper, orta saha ve bekte de forma giyen Birkan Aydın, görev verilen her yerde oynayabilmesiyle de joker görevi görüyor.

Ordu Gücü Futbol Kulübü ile anlaştığını belirten Birkan Aydın, yeni takımının başarısı için mücadele vereceğini ve genç kadroyla iyi işler yapmak istediklerini dile getirdi.

Kariyeri

Futbola Orduspor'un altyapısında başlayan Birkan Aydın, 7 sezon burada kaldıktan sonra Altınordu Belediyespor'un yolunu tuttu. Burada 5 sezon geçirdi ve bir kez de Ordu 1.Amatör Küme şampiyonluğu yaşadı. Ardından Orduspor'a geçti. Burada da şampiyonluk kupasını kaldırdı. Başarılı oyuncunun son adresi Orduspor 1967 Futbol Kulübü oldu. Bir kupa da burada kaldırdı.

Haber merkezi