SPOR
Giriş Tarihi : 20-04-2021 23:10   Güncelleme : 20-04-2021 23:10

ORDU GÜCÜ ARA VERMEDİ!

ORDU GÜCÜ ARA VERMEDİ!

Bölgesel Amatör Lig'in artan kovid-19 vakalarından dolayı Nisan ayından Mayıs sonuna alınmasıyla birçok kulüp oyuncularına izin verip süreci beklemeye koyulurken, Altınordu Belediyespor (Ordu Gücü) ise takıma izin vermeyip antrenmanlarına devam etti.

Teknik Direktör Zafer Öztürk önderliğinde yeni sezon hazırlıklarına Karşıyaka Spor Tesisleri'nde devam eden Altınordu Belediyespor, gözünü lige dikti.

Mayıs ayı sonunda başlaması öngörülen Bölgesel Amatör Lig öncesinde genç bir kadro kuran ve mücadeleci bir takım ortaya çıkarmaya çalışan Sarı Yeşil Mavili ekip, Orduspor 1967 Futbol Kulübü, Ünye 1957 Spor ve Ulubey Belediyespor ile başa baş müsabakalar çıkarmak istiyor.

Teknik ekip tecrübeli

Tecrübeli Teknik Direktör Zafer Öztürk'ün çalıştıracağı Altınordu Belediyespor'da yardımcı antrenör ise daha önce Bölgesel Amatör Lig'de Soyaspor'un başında yer alan ve Ordu'ya kadın futbolunu sevdiren Özcan Türkmen. Kaleci antrenörü ise daha önce Orduspor'da da bu görevi yürüten Musa Demir.

Daha önce Orduspor'un altyapısında ellerinde yetişen oyuncuları tercih eden tecrübeli çalıştırıcı, ayrıca Ordu geneli yaptığı futbolcu seçmeleriyle birlikte 22 kişilik bir kadro oluşturdu. 

"Pes etmeyen bir takım kurduk"

Genç ve mücadeleci bir takım kurmaya çalıştıklarını aktaran Öztürk; "2020-2021 sezonu öncesinde hazırlıklarımız devam ediyor. Lig, federasyon tarafından Mayıs ayı sonuna ertelendi. Biz ara vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hazırlık müsabakaları oynadık. Şuan takımımızda birliktelik oluştu. Futbolcularımız birbirine alıştı. Zaten aralarında daha önce de beraber oynayan oyuncular bulunuyor. Genç, mücadeleci, koşan, pes etmeyen ve savaşan bir takım kurmaya çalıştık. İstediğimiz gibi de oldu. Kolay pes etmeyecek bir takımımız var. Ligler başlarsa bunu da sahaya yansıtacağız" dedi.

 Altınordu Belediyespor, ligin ilk haftasında deplasmanda Ünye 1957 Spor ile karşı karşıya gelecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul