SPOR
Giriş Tarihi : 22-11-2021 23:27   Güncelleme : 22-11-2021 23:27

ORDU GENÇLERBİRLİĞİ EVİNDE MAĞLUP

Türkiye Hentbol Erkekler 1. Lig A Grubu'nda yer alan Ordu Gençlerbirliği, konuk ettiği Seyhan Belediyespor'a 18-23 mağlup oldu.

ORDU GENÇLERBİRLİĞİ EVİNDE MAĞLUP

Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı, Recep Kara Spor Salonu'nda ağırladığı Seyhan Belediyespor'a karşı varlık gösteremedi.

İlk devre kafa kafaya geçti. Ordu Gençlerbirliği, Doğukan Başkök ve Erdinç Kızıltaş ile goller bulurken, Seyhan Belediyespor'u ise Mehmet Çay'ın golleri taşıdı. Soyunma odasına 8-10 Adana ekibi önde girdi.

İkinci devrede Seyhan Belediyespor, daha etkili bir oyun ortaya koydu. Ordu ekibi karşılık vermeye çalışsa da başarılı olamadı. Adana temsilcisi, sahadan 18-23 galip ayrıldı.

Seyhan Belediyespor'da Mehmet Çay 7, Ferdi Başboğa, Yusuf Diker, Samet Kaya ve Doğukan Sarısoy ise 3'er golle galibiyette etkili oldu.

Ordu Gençlerbirliği'nde ise Doğukan Başkök 5, Erdinç Kızıltaş 4, Özcan Aktaş, Batıkan Başkök 3'er, Aykut Altuntaş 2, Ertuğrul Arslan ise 1 gol attı ama mağlubiyete engel olamadılar.

Antrenör Ercan Akman, kendi evlerinde oynamalarına rağmen mağlup olduklarını belirterek, ilerleyen haftalarda bu sonucu telafi etmek istediklerini dile getirdi.

Bu sonuçla Ordu Gençlerbirliği, 6 puanla 4. sırada kalırken, Seyhan Belediyespor ise 7 puanla 3. sıraya yükseldi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul