GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 08:05   Güncelleme : 02-04-2021 08:05

“ORDU DEĞİL, BETONLAŞMA BÜYÜDÜ”

“ORDU DEĞİL, BETONLAŞMA BÜYÜDÜ”

 

            Büyükşehir Belediyesi’nin iki yılını değerlendiren Emek Partisi İl Başkanı Hikmet Poyraz, “OBB Yönetimi halktan uzak bir yönetim anlayışıyla kaynakları savurganlıkla kullandı” dedi.

                  Büyükşehir yönetiminin müteahhit anlayışı ile yönetildiğini ileri süren Hikmet Poyraz, “OBB’nin yönetim anlayışı tamamen ’ben ne dersem o olur’ anlayışıyla sürdürülüyor. Projelerin çoğunluğu Meclis’te görüşülmüyor bile. Hatta projelerden kendi meclis üyelerinin bile haberi olmayabiliyor. Seçilenler, seçildikten sonra “ben seçildim, yetki aldım.” iddiasıyla her istediğini yapamazlar. İşçilere zorla sendika değişikliği yaptırıldı. İşten atılanlar oldu. Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü’nün, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün çalışma alanlarına müdahale ediyor. Ordu’nun tarımına, hayvancılığına katkısı olmayan propaganda çalışmalarıyla oyalanıyorlar” dedi.

                  “Yandaşlara para kazandırılıyor“

“Yandaşlara para kazandıran projelerle Ordu betonlaştırıldı“ diyen Poyraz, şöyle devam etti;

“Altınordu ilçesinde Tahıl Pazarı her yönetim döneminde yıkıldı, yeniden yapıldı. Şu an yapılanın eskisine göre ne farkı var? Hatta daha kötü. Çiçeklerin üzeri kapalı, oturma gruplarınınki açık. Çiçek yağmur alamıyor. Sahilde (Öğretmenevi önü) yıkıldı, yapıldı. Karayolu kenarlarına oturma grupları yapıldı. Araçlar geçerken gürültüde ve egzoz dumanında kim oturacak? Çarşamba Pazarı yıkıldı, ne yapılacağına ilişkin proje yok. Yason Burnu tepkiler sonrası kurtuldu. Bu nasıl bir anlayış ki, tarihi alan bozulabiliyor.  Kıyılarda ahşap kulübeler yıkılıyor, kıyılar halka açılıyor diye övünüyor ama Güzelyalı Mahallesi’nde denize beton iskele yapılmasına göz yumulabiliyor. Belde Evleri yıkmakla övünüyor ama Meclis ve Mahkeme kararına uymayarak yıkımı tamamlamıyor. Belde Evlerin zemin katı yıkılmıyor hatta orada plansız projesiz bir çalışa sürdürülüyor. Meclis kararı gereği burası park yapılmamalı.

OBB binasının karşısındaki otoparkı kaldırma sözü verdi ama otopark kalıcı hale getirildi.  Enver Yılmaz döneminde başlatılan deniz dolguları devam ettirildi.  Meydan yapıyoruz denerek beton alanlar yapıldı.  Yaylalarda “turizm” çalışmalarıyla betonlaşma hızlandırılıyor. Özet olarak OBB, keyfi yönetim anlayışıyla Ordu’yu betonlaştırmaya devam ediyor.” Haber merkezi