SPOR
Giriş Tarihi : 12-07-2021 23:51   Güncelleme : 12-07-2021 23:51

ORDU, 2 MADALYAYLA YETİNDİ!

ORDU, 2 MADALYAYLA YETİNDİ!

Daha önce defalarca başpehlivanlık unvanını elde eden Recep Kara'yı elinden kaçıran Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü, Türkiye Güreş Federasyonunun organize ettiği 660. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde alt boylarda iki birincilik ile yetinmek zorunda kaldı.

9-11 Temmuz tarihleri arasında Edirne Sarayiçi’nde 660. Tarihi Kırkpınar Güreşleri düzenlendi. 2 bin 160 sporcunun katıldığı yarışmada Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü güreşçileri de yer aldı. Çeşitli boy kategorilerinde kıran kırana geçen mücadelelerde Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcuları iki derece elde etti.

Heyecanlı müsabakaların yaşandığı yarışlarda Ayak Boyu kategorisinde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Hüseyin Şenel, 8 tur yaparak 197 sporcunun arasından birincilik elde etti. Yine Deste Orta Boy kategorisinde mücadele eden Ömer Faruk Kırat ise 8 tur yaparak 154 sporcunun arasından birinci oldu.

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcusuyken, 660. Tarihi Kırkpınar Güreşleri öncesinde ASKİ'ye geçen Recep Kara ise sakatlığından ötürü çeyrek finali göremeden elendi.

Haber merkezi