GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-09-2021 20:00   Güncelleme : 05-09-2021 15:05

"ÖNLEMLERİ ALIN"

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına rağmen okullarda pandemi önlemlerinin alınmadığını belirterek, yetkililere çağrı yaptı.

Mart ayının ikinci haftasından bu yana eğitime ara verildiğini hatırlatan Poyraz, "Bu süreçte milyonlarca öğrenci uzaktan eğitime dahi katılamadı. Bilgisayar, tablet, internet ücreti ailelerin üzerine bırakıldı. Okullar açılıyor ancak yeterli çalışma olmadığını görmekteyiz." dedi.

"Bakanlık karşılasın"

Pandeminin başından beri yetkililerin yaptığı "temizlik, maske, mesafe kurallarına uyun" çağrılarını hatırlatan EMEP Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, "Çocuklarımızın eğitim öğretimi için bu önlemlerin hiçbirisinin alınmadığını görüyoruz. Çocuklarımızın sağlığı bu kadar değersiz değildir. Tuvalet kağıdı, kağıt havlu, dezenfektan gibi temizlik ürünlerini karşılamak Bakanlığın görevidir. Ancak bu malzemeler öğrenciler aracılığıyla velilerden karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu kadar yoksulluğun, ekonomik krizin arasına sıkışmış veliler okul ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda" diyerek tepki gösterdi.

'Ücretsiz Eğitim Hakkı Kağıt Üstünde Kalmasın' diyen Poyraz, sözlerini şöyle tamamladı; "Okullar düzenli olarak temizlenmeli, okul personeline, öğrencilere, öğretmenlere düzenli maske değişimi için ücretsiz maske dağıtılmalıdır. Temizlik yapılması ve hijyenik malzemeler velilerin üzerine yıkılamaz, devlet tarafından karşılanmak zorundadır. Okul ihtiyaçları için açlık sınırının altında kalan tüm ailelere öğrenci başına sosyal destek sağlanmalıdır."

Haber merkezi