EKONOMİ
Giriş Tarihi : 05-02-2021 08:25   Güncelleme : 05-02-2021 08:25

“ONLARI YAŞATMALIYIZ”

“ONLARI YAŞATMALIYIZ”

Ordu Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Murat Şimşek de, “Ben mahallemde, köyümde, yaylamda olan bakkalların yaşaması için alışverişimin bazılarını buralardan yapardım ve yaparım” diyerek, şunları söyledi:

“Çünkü bu küçük esnafımıza destek olmayı kendime görev bilirim. Mahalle bakkalları mahallenin bekcisidir… Ay sonuna kadar veresiye verir, acil paraya ihtiyacı olanlara ödünç para verir, hastası olana yardımcı olur, düğünde, cenazede bayramda yanımızda olur. Ayın başında maaşı alırsınız bakarsınız aldığınız para borçlara yetmiyor borcunuzun yarısını ödersiniz .

Onlar size idare etti, siz edemediniz

Bu kadar sorumluluğu olan bakkallarımıza siz ne yaptınız? Elimize para ve kredi kartı geçince hemen markete koştunuz, hatta yerli marketleri de atladınız dışarıdan gelen marketlere rağbet ettiniz. Neticede de, bugünkü sıkıntılı günde size destek olacak bakkalın yaşamasına destek vermediniz! Onlar bugün güçlü olsaydı sizleri her şekilde idare ederlerdi.

Şimdi gidin bakalım o büyük marketler size veresiye 1 ekmek veriyor mu? Sizler size yapılanları unuttunuz ve nankörlük ettiniz ama bugün onlara muhtaç duruma düştünüz. Kendiniz ettiniz, kendiniz buldunuz. Allah yardımcınız olsun.” Haber merkezi