GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2021 08:48   Güncelleme : 13-10-2021 08:48

ÖNCELİK YAYANIN!

İçişleri Bakanlığının 'Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası' kapsamında Vali Tuncay Sonel'in katılımıyla Tayfun Gürsoy Parkı önünde farkındalık etkinliği yapıldı.

ÖNCELİK YAYANIN!

İçişleri Bakanlığının "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlatmış olduğu 'Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası' kapsamında, Tayfun Gürsoy Parkında Altınordu İlkokulu önünde Vali Tuncay Sonel'in de katılımıyla farkındalık etkinliği yapıldı. Aynı zamanda Ünye ve Fatsa da olmak üzere Ordu’nun 4 farklı noktasında da farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Sürücüler çiçekle ödüllendirildi

Farkındalık etkinliği kapsamında kurallara uyarak yaya geçitlerinde yayalara yol veren sürücüler tebrik edilerek çiçekle ödüllendirildi. Çiçekleri Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu öğrencileri kurallara uyan sürücülere verdi. Kurallara uymayan sürücülere ceza verilmeyerek sadece uyarıldılar. Etkinlik sonunda öğrencilere ise satranç takımı ve çeşitli hediyeler verildi.

Yüzde 80 civarında kurallara uyuluyor

Yüzde 80 civarında kurallara uyulmasının memnuniyet verici olduğuna dikkat çeken Vali Sonel ise, “Yaya geçidinden geçen vatandaşlara yol veren sürücülerimize çiçek ve alkış takdim ederek, yol vermeyenlere de gerekli uyarılarda bulunalım. Bu bir bilinçlendirme, eğitim ve farkındalık çalışması. Lütfen yaya geçidinden geçen yayalara sürücülerimiz yol versin. Dikkatli olsunlar, öncelik yayanın.” dedi. 

Altınordu ilçesinin 6 farklı noktası ile Ünye ve Fatsa ilçelerimizde gerçekleştirilen “Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” farkındalık etkinliğinde, araç sürücülerine eğitim amaçlı bastırılan el broşürü, araç kokusu, sticker, önlük ve çanta dağıtımı yapıldı.

Ordu Hayat / Soner Özdemir