GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-09-2021 08:00   Güncelleme : 25-09-2021 08:00

ÖNCE OKUL, SONRA KÜTÜPHANE...

ÖNCE OKUL, SONRA KÜTÜPHANE...

Ünye'ye Şehit Eren Bülbül adına Özel Eğitim Anaokulu yaptıran hayırsever iş insanı Banu Akdeniz, Kumru ilçesine de Z Kütüphane yaptırdı.

Hayırsever Akdeniz'den Ordu'ya bir yatırım daha

 

Kumru ilçesindeki Şehit Neşe Eryetim İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde, Şehit Jandarma Onbaşı Orkun Eyice adına yaptırılan Z Kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Film ve dizi yapımcısı, hayırsever iş insanı Banu Akdeniz tarafından Kumrulu Şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Orkun Eyice adına yaptırılan Z Kütüphanenin açılış programına, Vali Tuncay Sonel, Kumru Kaymakamı Emrah Akduman, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kağan Mustafa Özhan, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Emre Kiraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Evin, Z Kütüphaneyi yaptıran hayırsever iş insanı Banu Akdeniz, Z Kütüphaneye adı verilen Şehit Uzm. Onb. Orkun Eyice’nin annesi Sezer, babası İsmail, kardeşleri Oktay ve Emreh Eyice, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şehit Uzm. Onb. Orkun Eyice’nin adına ve anısına, film ve dizi yapımcısı hayırsever iş insanı Banu Akdeniz tarafından Şehit Neşe Eryetim İmam Hatip Ortaokulunda yaptırılan Z Kütüphanesinin açılış programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, Çarşamba günü Ünye İlçesinde açılışı yapılan Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulu ile gerçekleştirilen şehit Jandarma Uzman Onbaşı Orkun Eyice adına yaptırılan kütüphanenin de yine hayırsever iş insanı, film ve dizi yapımcısı Banu Akdeniz’in desteği ile yapıldığını belirterek, kendisine teşekkür etti.

"Gençlerimiz faydalanacak"

Vali Tuncay Sonel, ”Şehitlerimizin yakınlarını yılın belirli günlerinde, belirli haftalarında değil, fırsat buldukça her daim hatırlamalı, yanlarında olmalıyız. Yetim, öksüz evlatlarımıza, engeli olan vatandaşlarımıza devletimizin şefkatini, sıcaklığını hepimizin göstermesi gerekiyor. Biz gençliğimizden ümitliyiz. Bu okuldan, kütüphaneden faydalanacak gençlerimiz olacak. İleride ailesine, memleketine, kendisine, insanlığa güzel işler yapacak yerlere geleceksiniz. Bu vesileyle biz bir kez daha Orkun evladımızı ve tüm şehitlerimizi sizlerin huzurunda rahmetle anıyoruz. Rabbim mekânlarını cennet eylesin.“ dedi.

"Güzel bir miras bıraktık"

Z Kütüphanenin yapımını gerçekleştiren Hayırsever İş İnsanı Banu Akdeniz, Ordu’ya gelişinin çok anlamlı olduğunu söyleyerek, şunları söyledi; “Bir ülkeye, bir topluma, bir bireye yapılacak en büyük yatırım eğitimdir. Çünkü, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Biz geleceğimizi sizlere emanet edeceğiz. O yüzden okuyun, okumaktan vazgeçmeyin. Bu kütüphanenin açılmasına Orkun vesile oldu. Annesinin ve babasının ellerinden öpüyorum. Çok güzel bir evlat yetiştirmişler. Aşkla giydiği üniforma ile son nefesini verdi. Rabbim mekânını cennet eylesin, şehadetini kabul etsin. Kütüphanemizin açılışı da hayırlı, uğurlu olsun. Gençlerimize de inşallah güzel bir miras bırakmışızdır diye umut ediyorum. Sayın Valim size çok teşekkür ediyorum. Ben Ordu’ya ilk adım attığım andan itibaren her zaman yanımızdaydınız, rabbim sizin varlığınızı da eksik etmesin.”

Vali Tuncay Sonel, hayırsever iş insanı Banu Akdeniz, Z Kütüphaneye adı verilen Şehit Uzm. Onb. Orkun Eyice’nin ailesi ve protokol mensupları tarafından kurdele kesilerek, Z Kütüphanenin açılışı yapıldı ve Kütüphane gezildi.

Haber merkezi