SPOR
Giriş Tarihi : 01-10-2021 23:59   Güncelleme : 01-10-2021 23:59

OLİMPİYAT ŞAMPİYONUNDAN ORDU ZİYARETİ!

OLİMPİYAT ŞAMPİYONUNDAN ORDU ZİYARETİ!

Olimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli ve Milli Takım Teknik Direktörü Cahit Süme, dün Ordu'da bir takım ziyaretlerde bulundu. Sürmeneli, Ordu'nun kendisine çok iyi geldiğini söyledi.

Sürmeneli ilimizi sevdi...

İlk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde karşılanan Olimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli, ardından Ordu Valisi Tuncay Sonel'i ziyaret etti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'e de bir ziyaret gerçekleştiren Sürmeneli, hayırsever iş insanı Ergin Karlıbel'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Ergin Karlıbel, ziyarette olimpiyat şampiyonu Busenaz Sürmeneli'ye tebrik ederek, altın hediye etti. Katılacağı dünya şampiyonasında başarılar diledi.  

"Ordu'ya altınla geleceğim demiştim"

Busenaz Sürmeneli; "Ordu bana iyi geliyor. Burayı sevdim. Gelmeden önce 'Acaba Ordu'da kamp yapabilir miyim? Güzel olur mu?' diye düşünmüştüm. Çünkü olimpiyatlardan önceki son kamptı. Ordu'yu ve halkını çok sevdim. Ordu bana çok gelişmiş bir şehir olarak geldi. Tahmin ettiğimden de güzeldi. Hatta kampı uzattık. Yaklaşık 1.5 aya yakın kaldık. Buradan Tokyo'ya gittik. Orada da altın madalya kazandım. Güzel oldu. Ordu'yu seviyorum. Bana da iyi geldi. 2016 yılında da burada Avrupa Şampiyonu olmuştum. Olimpiyattan sonra Ordu'ya altını alıp geleceğim diye söz vermiştim. Sözümde durdum" dedi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç'in kendisine çok yakın davrandığını belirten Sürmeneli, onun desteğini de unutmayacağını söyledi.

Sürmeneli, Aralık ayında İstanbul'da düzenlenecek olan Dünya Boks Şampiyonası'nda da hedefinin altın madalya olduğunu dile getirdi.

"Çok emek verdik"

Milli Takım Teknik Direktörü Cahit Süme ise yaptığı konuşmada, "Hedefimiz olimpiyatta şampiyon olmaktı. Avrupa Dünya Şampiyonlukları kazandık çok kez. Olimpiyatlarda da altın madalyaydı. Buse ile olimpiyat hedefi koyarak çalışmalara devam ettik. Gelinen süreçte yetenek olarak, tecrübe olarak, fiziksel özellikler olarak bu işi seven insanlar olarak bunu fazlasıyla hak ediyorduk. Yani olimpiyat madalyasını kendimize hak olarak görüyorduk. Çok çalıştık, çok emek verdik çünkü ve neticesinde de böyle bir sonuçla ülkemize dönmek gurur verici" diye konuştu.

Şampiyon sporcu ardından sırasıyla; Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Şenocak Fındık Fabrikası, Sağra Fabrikası ve boks antrenman salonunu ziyaret etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul