GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2021 08:02   Güncelleme : 15-11-2021 08:02

“OLAĞANÜSTÜ BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

CHP Altınordu İlçe Teşkilatı Danışma Kurulu Toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, kamuda israfın had safhada olduğunu açıkladı.

“OLAĞANÜSTÜ BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınordu İlçe Teşkilatı, Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirdi.

TESK Otel’de yapılan toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz, CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, bazı Siyasi Parti temsilcileri, CHP İlçe Başkanları ve CHP üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak’tan sonra katılan milletvekilleri söz aldı.

İlk söz alan Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz, konuşmasında AK Parti’nin devlet yönetiminde nasıl tıkandığını, artık bu açmazın içinden çıkamayacağını yanında getirdiği bazı belgelerle size anlatmak istediğini belirterek,“Devlette liyakat esastır ama liyakat nedir ve AK Parti nasıl liyakatsiz bir yönetim sistemi izliyor. Bir örnekle anlatalım. AK Parti öyle bir kadro sıkıntısı yaşıyor ki ve aynı zamanda da farklı görevlere tek kişileri getirmek suretiyle hem onlara çoklu maaşlar, prim, ikramiye, huzur hakkı aldıkları bir düzen oluşturmuş durumda.” diyerek örneklerle açıkladı.

Görevden ayrılsalar da makam aracı alıyorlar

“Görevden ayrılsalar da ömür boyu makam aracı tahsisi alıyorlar” diyerek açıklama yapan Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hiz. Bakanlığı 2020 Sayıştay Taslak Raporu’nda şöyle yazdığını açıkladı: “Bakanlık tarafından görevden ayrılan bazı bakanlara ve görevden ayrılan bir Bakan eşine bakanlığa ait, eski bir bakan danışmanına ise kiralama suretiyle bir aracın bedelsiz tahsis edildiği ve ayrıca yakıt bakım gibi giderlerin bakanlık bütçesinden ödendiği.”

 

Ülke kötü yönetiliyor

Sağlıkta, Ekonomide ve Eğitimde ülkenin örnekleriyle birlikte kötü yönetildiğini açıklayan Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’da ilçe belediyelerin ve yerel yönetimlerin de kötü yönetildiğini açıkladı. Milletvekili Adıgüzel, fındık için rekabet kuruluna ikinci defa başvurduğunu söyleyerek, “Utanç vesikası! Ferrero’nun piyasada tekel olmadığını, adeta Ferrero ağzıyla konuşan ve Ferrero’nun bildiğimiz cümlelerini bana geri iade eden bir rapor.” diye söyledi.

 

Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Herhangi bir zamandan geçmiyoruz. Bir tek adam yönetimi söz konusu. Cumhuriyet tarihi bir çok olaylara tanık oldu. Bir çok ekonomik, demokratik kesintilere muhatap oldu ama şuanda olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Bu ülkenin alın teriyle ödediği vergilerle oluşturulmuş bu bütçeyi har vurup harman savuruyorlar.” diyerek israfın kamuda had safhaya vardığını açıkladı.

Yapılan yolların ve köprülerin ücretsiz olması gerektiğinin altını çizen Milletvekili Torun, “Ülkemiz ekonomik bir buhranın içerisindeyken, önceliklerimiz varken bizim derdimiz Kanal İstanbul değil. Kanal İstanbul bizim milli gelirimizi artırmayacak. Çiftçinin, üreticinin sorununu çözmeyecek. Dar gelirlinin, asgari ücretlinin sorununu çözmeyecek. Ama biliyoruz ki bunların attığı adım, yaptığı her işin altında mutlaka bir rant var.” diyerek ifade etti.

Ordu Hayat / Soner Özdemir