GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2021 22:00   Güncelleme : 01-10-2021 17:58

"OKU-YORUM" PROJESİ DEVAM EDECEK

Ordu İl Müftülüğü tarafından gençlere yönelik hazırlanan ve kitap tahlillerinin yapıldığı “Oku-Yorum” projesi bu yıl da devam edecek.
Ordu İl Müftülüğü dini ve ilmi faaliyetleri devam ettirmek, gençlerle iletişimini sürdürmek amacıyla "Gençlik Koordinatörleri İstişare Toplantısı" düzenledi.

Altınordu İlçe Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, İslam’ın ilk emrinin “Oku” olduğunu hatırlatarak, bu emrin her bireye yönelik olduğunu ve namaz, oruç gibi benzeri bir yükümlülük taşıdığının altını çizdi.

Müftü Çiçek, İl Müftülüğü tarafından başlatılan "Oku-Yorum Kitap Tahlilleri" projesi kapsamında 300 üniversite öğrencisinin 20'şer eser tahlil ettiğini söyledi.

Gençlere aylık 100 TL verileceğini ifade eden Çiçek, haftada iki gün gerçekleştirilen okuma etkinlikleri ile projenin bu yıl da devam edeceğini kaydetti.

Çiçek, tüm Türkiye’den katılım ve ilginin olduğu projeye üniversiteli gençleri davet etti.

İl Müftülüğünce yürütülen gençlik hizmetlerinin de değerlendirildiği toplantıya İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri ve gençlik koordinatörleri katıldı.

Haber merkezi