GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2021 07:10   Güncelleme : 13-11-2021 07:10

OKSİJEN TİYATRO 'PERDE' DİYOR

Oksijen Tiyatro, pandemide evde kal sürecinden sonra 2021-2022 Sanat Sezonunu 18 Kasım 2021 Perşembe akşamı saat 19.30 da Ordu Kültür Sanat Merkezinde “Aşkımızın Adı Fındık Tadı” oyunu ile açıyor.

OKSİJEN TİYATRO 'PERDE' DİYOR

Aydın Üstüntaş’ın  yazdığı Nurgül Çoluk’un düzenlemesini yapıp yönettiği tek perde müzikli yöresel komedi oyununun seyirci ile buluşmasına az kaldı.

Aşkımızın Adı Fındık Tadı ikinci sezonunu gerçekleştirecek.  Oyun Ordu’nun duayen tiyatro oyuncularının da bulunduğu 15 kişilik muhteşem bir  kadro ile sahne alacak.

Ekipte kimler mi var? Coşkun Çetinalp, Osman Çakmak, Hakan Altan, Dilek Gürsoy, Hülya Alan, Şaziye Dalak, Emine Kaymak, Gülperi Taştemel, Emre Ergün, Gökhan Uzunlar, Burak Mızrak, Gamze Kabadaş

Teknik koordinatör-ışık: Kasım Uysal, Efekt: Ulaş Öcalan, Suflöz: Şükran Şensoy, Müzik : Ömür Karaca, Dekor:Grup çalışması

Oyunun konusu Ordu’da geçiyor. Birbirlerine küs olan iki aile ve o ailenin  çocukları birbirlerine sevdalıdırlar. Ama bu düşmanlığı bitirmeden kavuşamayacaklardır. işte oyunda çözümlerini  durum komedisi üzerinden yol alarak yöremizin şivesi, sazı sözü ile tek perdelik müzikli komedi olarak seyirciye aktarılıyor.

"Ya düşersin ya yürürsün"

Oyunun yönetmeni Nurgül Çoluk; Oyunumuza çok emek verdik, güzel bir prova süreci geçti. Tiyatromuzun ayakta kalması için tüm ekip büyük bir gönüllülükle çalıştı. Olumsuzluklar da  yaşadık, provalarımız engellendi, sessiz olun denildi… Tiyatro yapmak, bir eseri ortaya çıkarmak, gergin bir ipin üzerinde yürümekle eş değer. Ya düşersin ya yürürsün. Biz bu sezon, yöremizin öyküsünü,insanını, sazını,türküsünü sahneden seyircimize aktaracağız. Sıra seyircimizle buluşmakta artık. Oyunumuza gelen her seyirci tiyatronun yol alması için, ayakta kalması için birer can suyu olacaktır. Geliniz getiriniz ki! Yaşasın Tiyatro." dedi.

Haber merkezi