GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2021 08:35   Güncelleme : 09-09-2021 08:35

"ÖĞRETMENLERİN BÜYÜK FAYDASI OLACAK"

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, pandeminin hızının yavaşlaması konusunda öğretmenlerin önemli rol üstleneceğini söyledi.

Yeni başlayan eğitim öğretim yılında eğer pandemi başarılı bir şekilde önlenebilirse ve bu yükselme hızı yavaşlatılabilirse bunda en büyük pay sahibi elbetteki her türlü fedakarlığı yaparak çalışan değerli öğretmenlerimizin olacaktır' diyen Coşkun, şunları kaydetti; "Pandeminin başından beri bir sürü tedbirleri anlattık, özellikle maske mesafe ve hijyeni anlattık, aşı korumasını anlattık, toplumda bunu en iyi anlayabilecek meslek gruplarının da başında öğretmenlerimiz geliyor.

Öğretmenlerimiz toplumun rehberleri olan kültürlü ve bilgili insan kaynağımızdır.

Okulların açılmasında biz sağlık otoritelerini pandemi yönünden belki de en çok rahatlatan düşünce, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı, işte bu öğretmenlerimize emanet edecek olmamızdır.

 

"Çaba sarf edecekler"

 

Bundan son derece eminiz ki, öğretmenlerimiz çocuklarımızı pandeminin tehlikelerinden sınıfta ve okul ortamında korumak için, azami önlemleri alacaklardır, gereken koruma amaçlı uyarılarını yapacaklardır ve çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim alması için büyük çaba sarf edeceklerdir, zaten başlayan eğitimde de pandeminin hızının yavaşlamasına neden olabilecek en önemli tedbir budur. Öğretmenlerimizin konuya sahip çıkacaklarına eminim ve şimdiden bütün öğretmenlerimize fedakar çalışmaları ve bu konuda yapacakları gayretler için teşekkür ediyorum."

Haber merkezi