GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 08:50   Güncelleme : 14-10-2021 08:50

"ÖĞRENCİLER SANATA YÖNLENDİRİLMELİ"

Eğitim-İş Ordu Şubesi Başkanı Neşet Sayman, "2021/2022 eğitim öğretim yılında açılan ve açılacak olan (DYK) Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının sadece akademik derslerle belirli sınıflarla sınırlandırılmasını doğru bulmuyoruz." dedi.

Okullarda spor sanat ve kültürel aktivitelerin akademik çalışmalar kadar önemli olduğunu aktaran Sayman, okuldan 1.5 yıl uzak kalan öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik anlamda desteklenmesi için sanat ve spor etkinliklerine yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

"Kültürel etkinliklere yer verilmeli"

'Yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızın dingin, eleştirel düşünebilen, yaratıcı, sorgulayıcı ve sağlıklı bireyler olarak yetişebilmeleri için akademik dersler kadar sosyal ve kültürel etkinliklere de önem verilmelidir' diyen Sayman, sözlerini şöyle tamamladı; "Eğitimin en önemli yapıtaşlarından olan kültürel, sportif ve sanatsal aktivitelerden uzak kalan çocuklarımızın sosyokültürel ihtiyaçlarının da karşılanması gerektiğinin önemle hatırlatıyoruz. Okullarımızda sosyal ve kültürel etkinliklere ortam hazırlanmalıdır. Bunun yollarından bir tanesi de DYK’nın tüm sınıf seviyelerine yayılması ve resim, müzik ve spor gibi alanları da kapsamasıdır."

Haber merkezi