GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 09:00   Güncelleme : 06-04-2021 09:00

ODÜ'YE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ!

ODÜ'YE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ!

Ordu Üniversitesi Eğitim Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılış programına Vali Tuncel Sonel, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, ODÜ'nün akademik ve idari personelleri katıldı.

"Güzel bir iş"
Eğitim Aile Sağlığı Merkezi'nin akademik ve idari personel ile öğrenciler ve yakın çevredeki vatandaşlara da sağlık hizmeti sunacak olmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Sonel, ”Bugün hayırlı ve güzel bir iş için buradayız. Bu güzel mekanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, İlimize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

"Çok yönlü hizmet verecek"

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ise şunları söyledi; ”Eğitim Aile Sağlık Merkezi'nin şöyle bir özelliği var; burada öncelikle hem üniversitemizin akademik öğrencileri, akademik ve idari personeli ile bu çevre mahallelerde yaşayan kardeşlerimiz, komşularımıza da sağlık hizmeti verecek. Burada gelecek olan kardeşlerimiz burada sağlık ocağı anlamında sağlık hizmeti alacaklar. PDR, Psikolojik ve Rehberlik alanında ise psikologlarımız, gerekirse psikiyatri doktorlarımız bulunacak. İşbirliği ve koordineli bir şekilde çalışarak bu ilin, bu üniversitenin ve bu yörenin sağlık hizmetini gidermek için elimizden geleni yapacağız. Sağlık konusunda ne gerekiyorsa, üniversitenin üzerine ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Burada şuan itibariyle bir tane doktorumuz bulunacak. Hem Eğitim Araştırma Hastanesinde, hem de burada arkadaşlarımız eğitim öğretim yapacaklar ve dolayısıyla Aile Hekimi Uzmanı olacaklar. Burası çok yönlü bir hizmet verecek."
Vali Tuncay Sonel ve diğer protokol üyeleri tarafından ODÜ Eğitim Aile Sağlığı Merkezi'nin açılış kurdelesi kesildi.
Vali Sonel, daha sonra içinde muayene odası, müdahale odası, eğitim laboratuvar odası, eğitici odası, asistan odası, bebek bakım ve emzirme odasının yer aldığı Eğitim Aile Sağlığı Merkezi'nin birimlerini gezerek detaylı bilgi aldı.

Haber merkezi