GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2021 08:57   Güncelleme : 09-10-2021 08:57

OCAĞIMIZA MADEN OCAĞI DİKTİLER!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, ilimiz topraklarının 6'da 1'inin işletme ruhsatı almış maden şirketlerine tahsis edildiğini söyledi.

OCAĞIMIZA MADEN OCAĞI DİKTİLER!

Yazılı bir soru önergesi ile hükümetten Ordu ilindeki maden ruhsatlı alanların 19 ilçe bazında dağılımını isteyen Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel'e verilen cevap, topraklarımızın nasıl rant uğruna peşkeş çekildiğini ortaya koydu. Adıgüzel, "Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığından gelen cevaba göre sadece işletme ruhsatı alan alanlar 100 bin hektar. Buna ihale safhasındaki ruhsatlar dahil değil Bu haliyle bile Ordu ilinin yüzölçümünün 6'da 1'i şu anda işletme ruhsatı almış durumda (İhale aşamasındaki ruhsat hariç)" dedi.

Sadece 3 ilçede, Altınordu, Aybastı ve Çatalpınar'da henüz ruhsat verilmediğini ancak Aybastı'da 17, Çatalpınar'da ise 5 ihale aşamasında ruhsat olduğunu belirten Milletvekili Adıgüzel, şunları ifade etti;

Ünye delik deşik

"Ünye ilçemiz tüm kategorilerde başı çekiyor mevcut 54 ruhsata ilave olarak 48 ihale safhasında ruhsat var. 32672 hektar alan ruhsatlanmış (ihale safası ruhsatlar hariç). Ünye'yi Fatsa, Mesudiye ve Kabadüz takip ediyor.

19 ilçedeki işletme ruhsatlı işletme izni olan maden sahalarından 15 tanesi metalik maden 28 tanesini ise taş ocağıdır Bu alanların ne kadar orman alanı olduğu ile ilgili soru ise cevaplanmamıştır.

İşbirlikçi hainler

Allah sizi bildiği gibi yapsın, Fetöcü maden kartellerinin ve emperyizmin yerli taşeronu işbirlikçi hainler. Çocuklarımıza içirecek su, yedirecek bir lokma, üstünde koşacak bir çayır bırakmayacaklar. Saygın bir ülkede hükümet tarımda ve sanayide ürettiğini satar.

Sizin gibi vatan haini hükümetler ise toprağını satar, tarım ürününü de dışardan ithal eder. Aracılık ederek heybenizi doldurup kaçacağınızı sanıyorsanız yanılmaktasınız. Bu millet bunun hesabını size er ya da geç soracaktır, göreceksiniz." Haber merkezi