GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 08:26   Güncelleme : 10-11-2021 17:12

NE GÜZEL, NE DE IŞIL IŞIL!

Bir gün önce Büyükşehir Belediyesi tarafından, yeni yapılan aydınlatma çalışması ile ışıl ışıl olduğu bildirilen Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak, haber gazetelerde yayınlanmadan karanlığa gömüldü.

NE GÜZEL, NE DE IŞIL IŞIL!

Önceki günü, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Taşbaşı Sanat Alanı’na ulaşımın da sağlandığı Menekşe Sokağın, yapılan düzenlemeyle hem tarihine hem de sanatsal yapısına yakışır bir görünüme kavuşturulduğu duyuruldu.

Çirkinleşti

Haberde,  vatandaşların talebi doğrultusunda çalışmalara başlayan Yapım İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin, sokaktaki kullanım ömrünü tamamlamış aydınlatma direklerini ahşap görünümlü dekoratif direklerle değiştirdiği belirtilmesine rağmen, eski direkler hem sağlamdı, hem de bugünkünden daha güzel.

Yeni direklerin boyası ve başlıkları sokağa gelen hiç kimseyi memnun etmedi. Dışarıdan gelenler ve sokağı bilenler, yeni direklerin aşırı yüksekliği, boyası ve üst başlığı ile sokağın otantik yapısına ters olduğunu ve alanı çirkinleştirdiğini söylediler.

Siyah demir direkli klasik sokak lambalarının da dokuya gayet uyumlu olduğunu belirten teknik kişi ve turizmciler, dışı “ucuz ve çiğ” ahşap taklidi boyalı bu direklerin sokağa uymadığını dile getiriyorlar.

Yine karanlık

Bültende, yapılan çalışmalar sonrası Menekşe Sokağın ışıl ışıl bir görünüme kavuştuğu belirtilmesine karşın, Taşbaşı Sanat Merkezi’nde yapılan film gösterisi nedeniyle sadece o akşam direk lambaları yanarken, bir gün sonra yeniden kapatılarak sokak karanlığa gömüldü. Seran Eren Şensoy/Ordu hayat