GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 08:05   Güncelleme : 04-05-2021 08:05

MUSTAFA SUPHİ’NİN SONBAHAR DÜŞÜ...

MUSTAFA SUPHİ’NİN SONBAHAR DÜŞÜ...

 

Ordulu gazeteci, yazar Mustafa Suphi’nin altıncı kitabı “Sana Yalan Söylemişler/Sonbahar Düşü” Özgür Kitap etiketiyle, okurlarla buluştu.

Yaşamını Amerika’nın New York eyaletinde sürdüren Ordulu Mustafa Suphi, beş şiir kitabının ardından ilk romanını tamamladı. Mustafa Suphi’nin ilk romanı, “Sana Yalan Söylemişler/Sonbahar Düşü” ismini taşıyor. Editörlüğünü Turgut Toygar’ın yaptığı kitabı Birol Öztürk yayına hazırladı. Kapak fotoğrafı da kardeşi Ali Haydar Yeşilyurt’a ait. 

Mustafa Suphi kimdir?

Mustafa Suphi, (soyadı Yeşilyurt) 29/12/1969 Ordu doğumlu(aslında 18/03/1968 İstanbul Feriköy doğumludur.) Dergilerde çıkan bazı ürünlerinde Suna Yurt ve Orhan Gökçe imzalarını kullandı.

Gazeteci, yazar ve editör olarak yaklaşık on yıl çalıştı. Bir süre sinema ve televizyon sektöründe senarist, oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak yer aldı. “Açım” adlı ilk şiirini Tribün Gazetesinde(Ordu 1987), sonraki ürünlerini birçok kültür sanat dergisinde ve gazetelerde yayınladı.

İnsancıl dergisinin kurucuları arasında yer aldı. Ayrıca merkezi Duisburg’da bulunan Kiebitz Kültür Merkezinin yayınlamış olduğıu “DERGİ” adlı derginin Türkiye bölümünü yönetti. “Zampara Seyfi” adlı senaryosu 1997’de Ünal Küpeli tarafından filme çekildi, Star TV’de gösterildi. Bir dönem özel bir radyoda sanat ve edebiyat programı yaptı. Ütopya adlı kültür sanat dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürdü.

Şimdilerde New York’ta yaşıyor ve bir gazetede Amerikan Edebiyatıyla ilgili akademik yazılar yazıyor, ayrıca roman ve şiir çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye Yazarlar Sendikası, Bilim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği Üyesidir.

ESERLERİ:

Şiir: “Mavi Kalsın Gökyüzü”/Günışığı Yayıncılık(1990), “Dudağımda Tekrarlanıp Durduğun”/Çığıltı Yayıncılık (1991), “Yalnız ve Sonsuz”/Bumerang Yayınları(1997), “Sevda Gömütleri”/Şiirden Yayınevi (2009), “Hepsi Bu” (Toplu Şiirler)/Lakin Yayınları (2014).

Mustafa Suphi’nin tüm kitaplarını,  kitapçılarda, kitap marketlerde ve internet satış sitelerinden temin edebilirsiniz. Haber merkezi