GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-01-2021 09:00   Güncelleme : 05-01-2021 09:00

MÜLTECİ ÇOCUKLARA ALTIN DOKUNUŞ

MÜLTECİ ÇOCUKLARA ALTIN DOKUNUŞ

Altınordu Belediyesi Suriye’deki iç savaş mağduru yetim çocuklara yardım elini uzattı. Bot, mont okul çantası ve kırtasiye seti ile çeşitli ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardımları, AFAD ve Türk Kızılay’ı iş birliği ile Suriye Türkmendağı bölgesinde ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan mülteci kampına ulaştırıldı.

Altınordu’luların yardım eli ile çantadan monta, kazaktan çoraba kadar yüzlerce ürünü yeni yılın ilk gününde iç savaş mağduru çocuklara ulaştırdıklarını söyleyen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarının koordinesinde Suriyeli iç savaş mağduru ve yetim çocukları desteklemeyi sürdürerek onları sevindirmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Çocuklar üşümesin diye

Kış mevsimiyle birlikte kamplarda yaşayanların ihtiyaçlarının arttığını bildiklerini belirten Başkan Tören, “Kamplarda yaşayan çocukları kışın soğuğundan korumak için bir çalışma başlattık. Bu kapsamda son birkaç haftadır yüzlerce çocuğumuzun başta kışlık kıyafet ihtiyacını gidermek için Altınordu’lu hayırsever vatandaşlarımızla taşın altına elimizi koyduk. İnsani ihtiyaçlardan oluşan mont ve kazak gibi kışlık kıyafetleri, çanta ve kırtasiye malzemelerini, süt ve çikolatayı Suriye Türkmendağı ve Hatay Reyhanlı mülteci kampına gönderdik. Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir çocuğun üşümesini istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen yardım kampanyasıyla hediyelerini alan çocuklar, kendilerini unutmayan Altınordu’lulara teşekkür etti. Savaşın acısını bir süre de olsa unutan çocukların yüzlerindeki gülümseme, yardımı ulaştıran personellere duygu dolu anlar yaşattı. Haber merkezi