GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 08:40   Güncelleme : 28-09-2021 08:40

MÜKEMMELİYET MERKEZİNE TAM NOT

MÜKEMMELİYET MERKEZİNE TAM NOT

Altınordu Belediye tarafından yapımı tamamlanan Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezinde geleceğin mesleklerinin yanı sıra geleneksel meslekler de öğretilecek ve işgücü piyasasının aradığı nitelikli ara elemanı yetiştirilecek.

 

Değer üreten projelerle Altınordu’nun yarışan şehirler arasındaki yerini alması amacıyla çalışmalarına devam eden Altınordu Belediyesi, "insana yakışır iş" parolası ile başlattığı ‘Mükemmeliyet Merkezi’nde çalışmaları tamamladı ve açılışa hazır hale getirdi.

"İş gücü ihtiyacını karşılayacağız"

Geçtiğimiz günlerde Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler İl Koordinatörü, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindeki heyet Mükemmeliyet Merkezinde incelemelerde bulundu. Milletvekili Yılmaz’a ve beraberindekilere Mükemmeliyet Merkezi hakkında bilgiler veren Başkan Tören, “Merkezin 1300 metrekare kapalı alana sahip olduğunu ve 100 Kişiye aynı anda eğitim verileceğini söyledi. Tamamlanan Mükemmeliyet Merkezinde Ahilik kültürünü de yaşatacaklarını söyleyen Başkan Tören, “Karadeniz’in ilk Mükemmeliyet Merkezi’ni burada hayata geçiriyoruz. Mesleki Eğitim mükemmeliyet Merkezimizle İş piyasasının nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayacağız. Bunun yanında işsizlerin yetenek ve becerilerine göre kendilerini geliştirmeleri ve meslek sahibi olmalarını sağlayacağız. Amacımız bu şehirde gençlerimizin işsizlik sorununa işgücü piyasasında karşılığı olan meslekleri öğreterek çözüm bulmak çare olmak.” dedi.

Meslek Eğitim Mükemmeliyet Merkezinin çok başarılı ve örnek bir proje olduğunu söyleyen Milletvekili Yılmaz, Başkan Tören’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Altınordu Belediye Meclis Üyeleri ise, gençlerin ve kadınların en önemli sorununun nitelikli meslek sahibi olmamaları ve iş gücü piyasasının da en büyük sorunlarından birinin nitelikli ara eleman ihtiyacı olduğunu ifade ederek Mükemmeliyet Merkezinin şehirde çok önemli bir görevi yerine getireceğini söylediler. Mükemmeliyet Merkezinin kendilerini heyecanlandırdığını ifade eden Meclis Üyeleri, çalışma için Başkan Tören’e teşekkür ettiler.

Geleceğin mesleklerinin öğretileceği Mükemmeliyet Merkezinde; Robotik Kodlama Atölyesi, Yemek Atölyesi, Çikolata Atölyesi, Teknoloji Atölyesi olmak üzere 4 atölye ve 6 Mesleki Eğitim Dersliği bulunuyor. Bütün Atölyelerde ve Dersliklerde aynı anda en az 100 kursiyere eğitim verilebilecek.

Haber merkezi