GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 08:25   Güncelleme : 11-02-2021 08:25

MÜFTÜLÜKTEN UZAKTAN VAAZ

MÜFTÜLÜKTEN UZAKTAN VAAZ

 

Ordu Müftülüğü, doğru dini bilgileri halka ulaştırmak için stüdyo kurdu. Buradan dijital alandan dini bilgiler ulaştırılacak.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde cemaatle namaz kılmak yasaklanırken, Ordu Müftülüğü sosyal medya üzerinden vatandaşlara seslenmeye devam edecek.

Ordu il Müftülüğü’nün bütün faaliyetlerini “Din hizmetleri, Eğitim hizmetleri, Aile irşad ve dini rehberlik çalışmalarını, üniversite gençliği ile kitap tetkiklerini ,İl müftü Yardımcılarının faaliyetlerini,19 İlçe Müftülüleri, Vaizler, Din hizmetleri uzmanları ve alanında uzman olan bütün Din görevlilerinin çalışmalarını sosyal medya platformlarından halkımız ile buluşturan Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek doğru ve sahih dini bilginin insanımıza sorunsuz ve kesintisiz bir biçimde sunmak için İl müftülüğünün en son katında altyapısı ve son sistem cihazlarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desen ve motiflerinin yer aldığı bir stüdyo hazırlayarak hizmete sundu.

“Evlere konuk olacağız”

Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, Bundan böyle görevlendirilecek uzman personellerimizle her gün Siyeri-Nebi, Fıkıh, hadis dersleri, Tefsir dersleri, Kur’an-I Kerim tilaveti ve meali, aile sohbetleri, ilahiler, kasideler, çeşitli dini yarışmalar, Ramazan ayı mukabeleleri, nikah törenleri kısacası çok amaçlı diğital bir ortamı hizmete almanın haklı sevincini yaşıyoruz. Ordu İl Müftülüğümüzün yenilenen stüdyosu ile huzurlarınızdayız. Algısının gerçek olduğu şu sanal alemde de makes bulmak ve bütün alemlerin Rabbinin buyruklarını duyurmak maksatlıyız. Dinimizin güzel saydığı, aklımızın doğru bulduğu, ahlakımızın onayladığı Mümince bir duruşu arzulamaktayız. Buradan evlerinize konuk olmayı, kolay ulaşır ve ulaşılır olmayı yine gönüllerinizde yer bulabilmeyi umut ediyoruz. Dua destek ve izlemenizi bekleriz” dedi. Haber merkezi