SPOR
Giriş Tarihi : 07-06-2021 23:58   Güncelleme : 07-06-2021 20:42

MORAL YEMEĞİ TEPKİSİ!

MORAL YEMEĞİ TEPKİSİ!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in Ünye 1957 Spor ile oynanacak olan Bölgesel Amatör Lig açılış müsabakası öncesinde Orduspor 1967 Futbol Kulübü ile moral yemeğinde bir araya gelerek, şampiyonluk yolunda başarılar dilemesine Ünye cephesinden tepki geldi.

Orduspor 1967 Futbol Kulübü ile Ünye 1957 Spor arasında oynanacak olan derbi karşılaşması öncesinde Başkan Hilmi Güler'in Mor Beyazlılar ile yemek yiyip, ''Şampiyonluk şarkıları söylemeye hazırız' demesi Ünyeli taraftarlar tarafından tepkiyle karşılandı.

"Biz hazırız"

Başkan Güler, yaptığı paylaşımında; "Şehrimizin medar-ı iftiharı Orduspor'un yönetimi, teknik ekibi ve futbolcuları ile yeni sezon öncesinde yemekte bir araya geldik. Şanlı Orduspor’umuzu tekrardan özlenen günlerine geri döndürmek ve şampiyonluk şarkıları söylemek için biz hazırız, futbolcularımız hazır, taraftarlarımız hazır. Desteğimiz ve dualarımız Orduspor’la" dedi.

"Üvey evlat muamelesi"

Ünye 1957 Spor Oney Kaplanları Taraftar Grubu ise; "Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in Orduspor için yaptığı paylaşımı şiddetle kınıyoruz. Ünye ve Ünye 1957 Spor'un merkez yönetimler tarafından dolaylı yoldan 'Üvey Evlat' muamelesi gördüğünü biliyorduk ama bu kadar organize bir şekilde gözümüze soka soka göstermelerine karşı tepkimizi hem sahada hem de tribünde en sert şekilde göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu tutum ve davranışlar 2000'li yıllarda olduğu gibi Ordu'yu ilçelerinden bölmeye, tribünlerde çatışmalara sebebiyet verip zararını tamamen taraftarların çekeceği kaosa sürüklemektedir. Bu tutum ve davranışlardan en kısa zamanda dönülmeli, makamlarını ayrıştırıcı değil, birleştirici yanı için kullanmalarına davet ediyoruz." açıklamasında bulunarak Başkan Hilmi Güler'e, Orduspor 1967'nin yanında durması sebebiyle tepki gösterdi.

Orduspor 1967 Futbol Kulübü-Ünye 1957 Spor müsabakası 9 Haziran 2021 Çarşamba günü (yarın) saat 17.00'da 19 Eylül Stadyumu'nda oynanacak.

Haber merkezi