GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2021 08:25   Güncelleme : 04-09-2021 08:25

MODELLER VE HEYKELLERİNİN BULUŞMASI…

MODELLER VE HEYKELLERİNİN BULUŞMASI…

 

ODÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mine Değirmenci Aydın’ın üçüncü kişisel heykel sergisi; 'Henüz/Daha' adı ile Ordu Mor Art Galeri’de açıldı.

Dr. Öğretim Üyesi Mine Değirmenci Aydın’ın 13 heykelden oluşan sergisinin ilk gününe Ordulu sanatseverler ve akademisyenler yoğun ilgi gösterdi.

Modeller de oradaydı

Sergideki eserlerini gerçek insan yüzlerinden kalıplar alarak oluşturan Heykeltraş Öğretim Üyesi Mine Değirmenci Aydın’ın heykellerine ilham olan arkadaşları da sergideydi.

Çalışmasında; modellerin o süreçte yaşadıkları deneyimleri daha sonra yeniden izleyicilerle karşılaştırarak, izleyiciyi ikinci kez işin içine sokmayı amaçladığını belirten Dr. Öğretim Üyesi Mine Değirmenci Aydın, şu bilgileri verdi;

“Eserlerim insan yüzlerinden aljinat alçıyla aldığım kalıpları daha sonra yeniden döküm yaptım. Döküm de alçıdan. Daha sonra o alçı parçalarını katmanlar oluşturarak kompoze ettim."

Kaçırılmamalı

Mine Değirmenci Aydın'ın heykel sergisi, 1 Ekim tarihine kadar Altınordu Zaferi Milli Mahallesi'ndeki Mor Art Galeri'de gezilebilecek. Yılmaz Ülgü/Seran Eren Şensoy (Ordu Hayat)