SPOR
Giriş Tarihi : 27-08-2021 23:46   Güncelleme : 27-08-2021 23:46

MİNİK OKÇULAR YAYLARI GERDİ

MİNİK OKÇULAR YAYLARI GERDİ

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında okçuluk branşında şampiyon olan Milli Okçu Mete Gazoz ve dördüncülük elde eden Milli Okçu Yasemin Ecem Anagöz’ün katılımlarıyla Ordu’da 2021 Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası Yarışması açılış töreni düzenlendi.

19 Eylül Stadyumunda gerçekleştirilen açılış törenine Ordu Valisi Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Milli Takım Antrenörü Yusuf Göktuğ Ergin ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç katıldı. Şampiyona öncesi Milli Okçu Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz tebrikleri kabul etti.

"En güzel örnek"

Ordu’da yapılan şampiyonaya katılan sporculardan ileride şampiyonlar çıkacağını inandığını ifade eden Ordu Valisi Tuncay Sonel, “İçinizden nice şampiyonlar çıkar. İçinizden çıkan bu şampiyonlar hem milli marşımızı hem de renklerini şehitlerimizden alan al bayrağımızı gönderde dalgalandırır. Bu şampiyonanın Ordu’muza, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bugünü not alın inşallah ileride aranızda bu çocuklarımızdan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının çıkacağına yürekten inanıyoruz. Mete evladımız bunun en güzel örneği” dedi.,

"Hepsi birer Mete olacak"

Ordu’da yapılan şampiyonadaki miniklerin ileride birer Mete birer Yasemin olacaklarını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Türklerin hayatında hem maddi hem manevi anlamda yer alan ata sporumuz okçuluğun burada bir yarışması olacak. Miniklerimiz yarışacaklar. Biz minik diyoruz ama bunlar ileride bir dev olacaklar. Hepsi birer Mete birer Yasemin olacaklar. Mete’nin yarışırken ki sahnesini ölene kadar unutmayacağız. Bütün sinirlerimizin ucuna kadar bize o heyecanı yaşattı” diye konuştu.

Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Ordu’dan başarılı sporcular çıkacağını inandığını söyledi.

AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Şampiyonayı heyecanla takip edeceğini dile getirdi.

Milli Okçu Mete ve Yasemini Ordu’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını aktaran Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Çok güzel bir atmosferde bir aradayız. Özellikle Tokyo 2020 olimpiyatlarında adeta yıldızlaşan, efsane olan Mete Gazoz ve olimpiyat dördüncüsü Yasemin Ecem Anagöz’ü bu vesileyle ilimizde ağırlıyoruz. Çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

Haber merkezi