SPOR
Giriş Tarihi : 30-08-2021 23:49   Güncelleme : 30-08-2021 23:49

MİNİK OKÇULAR ORDU'DA ATTI

MİNİK OKÇULAR ORDU'DA ATTI

Ordu 19 Eylül Stadyumunda yapılan Minikler Açık Hava Türkiye Okçuluk Şampiyonası Zafer Kupası sona erdi.

26 Ağustos 2021 tarihinde başlayan şampiyonanın startı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında tarih yazan Mete Gazoz ve Olimpiyat 4.sü Yasemin Ecem Anagöz, Milli Takım Teknik Direktörü Göktuğ Ergin’in katılımının yanı sıra Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ak Parti Ordu Millet Vekili Dr. Şenel Yediyıldız, Federasyon Başkanı Abdullah Topaloğlu, Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Balcı, OBB Genel Sekreteri Coşkun Alp, İl Müftüsü İsmail Çiçek, PTT Başmüdürü Şinasi Duman, Telekom Müdürü Onur Atasoy, Havalimanı Müdürü Zeki Şensoy, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Aktürk, Cihat Demiralp, STK Başkanları ve Şube Müdürleri katılımı ile açılış töreni düzenlendi.

Dört gün boyunca süren Minikler Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Federasyon Başkanı Abdullah Topaloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Okçuluk Federasyonu Genel Sekreteri A.Sirer Aydın ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi.

"İlimize büyük katkısı oldu"

Şampiyonanın ardından açıklama yapan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; "İlimizde Mükemmel bir Organizasyon daha başarı ile gerçekleştirildi. Yarışmalara sporcuların yanı sıra velilerde büyük ilgi gösterdi. Şampiyona nedeni ile ilimize gelen sporcu, antrenör, hakem ve velilerle olmak üzere yaklaşık bin kişiyi ilimizde ağırladık. Bu vesile ile tüm Oteller doldu, Restoranlar başta olmak üzere Ordu ekonomisine şampiyonanın büyük katkısı oldu.

Şampiyonayı ilimizde düzenleyen Federasyon Başkanımız Sayın Abdullah Topaloğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim. Şenlik havasında geçen şampiyonada özellikle onur konuğumuz Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz, Olimpiyat 4. Yasemin Ecem Anagöz ve Teknik Direktörümüz Göktuğ Ergin sporcularımızın ilgi odağı oldu. Minik sporcular idolleri ile bol bol fotoğraf çektirip imza aldılar. Şampiyonanın en güzel şekilde yapılmasına destek olan başka Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Valimiz Tuncay Sonel’e, OBB Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Haber merkezi