GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2021 20:00   Güncelleme : 03-06-2021 17:08

MİNİK ELLERLE İPLİKTEN İLMEĞE

MİNİK ELLERLE İPLİKTEN İLMEĞE

Minik Ellerle İplikten İlmeğe e-Twinning Projesi, "Kilimli Masal Saati" etkinliği ile son buldu.

 

Proje, Ordu Fatsa'dan Hacer Yücel Anaokulu (Pınar Sağlam) Erzincan'dan Haymeana Anaokulu (Ayşe Karakaş, Ayşe Şahin, Elif Dalgıç) Çukurkuyu Fatih İlkokulu (Merve Korkmaz, Esma Betül Seçgül), Bahçelievler Anaokulu (Sevinç Odabaşı) Erzurum Horasan'dan Fehmi Bilge İlkokulu (Seda Özkan) Gaziantep Nurdağı'ndan Sakçagözü 10 Kasım İlkokulu (Hülya Karakız), Manisa Kula'dan Naci Hakkı Ulusoy İlkokulu (Fadime Özer) olmak üzere 5 ayrı il ve 10 ortakla şubat ayında başladı. Bu proje çocukların yaratıcılıklarını, kültürel bir değerimiz olan dokuma ile ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Projede, çocukların kendilerini yaratıcı yollarla ifade etmelerine, özgün ürünler oluşturmalarına, el-göz koordinasyonlarını sağlayabilmelerine, odaklanma sürelerine ve teknolojiyi doğru ve faydalı kullanabilmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Çocukların kendilerini özgün yollarla ifade etmelerini sağlayan ve yaratıcılık becerilerini destekleyen proje Mayıs ayı sonu itibariyle tamamlandı. Oluşturulan ortak ürünler Ordu ve diğer illerden Erzincan'a gönderildi. Proje finalinde online bağlantı kurularak "Kilimli Masal Saati" etkinliği  yapılmıştır. Finalde, projeyi yansıtan masal okundu.

Haber merkezi