GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 09:05   Güncelleme : 11-09-2021 09:05

MİLYONLUK FINDIK PARK!

MİLYONLUK FINDIK PARK!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 15 milyon TL maliyetle yapılan ancak daha sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Ordu Botanik Park, önceleri hayvanların otlak alanı olarak kullanılıyordu, şimdilerde ise fındığını kurutamayan vatandaşların harmanı haline geldi.

Botanik Park, fındık harmanına dönüştü...

 

Altınordu ilçesi Eskipazar mevkiinde 2016 yılında 15 milyon liraya mal edilen ancak bir yıl sonrasında 'şehir hastanesi' kurulacak denilerek hayvanların otladığı yer haline gelen 116 dönümlük Botanik Park, yağmurlu ve güneşsiz havalardan dolayı fındığını kurutamayan vatandaşlara harman oldu.

Şehir Hastanesi de olmadı

Bir süre şehir hastanesi yapılacak diye gündemde kalan Botanik Park, sonraları hayvanların otlama alanı haline gelmişti. Şimdilerde ise üreticilerin fındık kuruttuğu yere dönüştü.

"Milyonluk harman"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, 'Milyonların harcandığı Botanik Park'ı kim bu duruma getirdiyse hesabını vermelidir' diyerek şunları söyledi; "Plansızlık, öngörüsüzlük yüzünden şuan Botanik Park içler acısı halde. 15 milyon lira harcanıp Botanik Park yapıldı. Sonra Şehir Hastanesi yapılacak denildi ancak hiç birisi yapılmadı. Önce inek ve koyunların otlak yeriydi, şimdi ise üreticilerimizin fındık kuruttuğu harman oldu. Hayvanlar otlatıldığı için buraya 'milyonluk otlak' demiştik. Şimdi de fındık kurutulduğu için 'milyonluk harman' oldu. Buraya milletin 15 milyon lirası harcandı. Paralar boşa gitti. Ancak bu paraların ve plansızlığın hesabını henüz kimse veremedi. Hatta  Botanik Park ile ilgili belirsizlik de hala sürüyor. Bomboş bir arazi duruyor ama ortada hiç bir plan yok."

Botanik Park ile ilgili hiç bir planı olmayan yetkililere seslenen Adıgüzel, "Burası spor alanı, spor parkı, yeşil alan olarak tekrar düzenlenip, toplumun tamamının kullanımına sunulabilir." dedi.

"Devlet zarar ettirildi"

Botanik Park'a harcanan paranın çöpe gittiğini söyleyen Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise yaptığı paylaşımda şu tepkiyi verdi; "Bu resimdeki mezbalık alan. Ordu ili Altınordu ilçesinde, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 milyon harcanarak açılışı yapılan Botanik Bahçesi. Bahçe yıkıldı, talan edildi. 20 milyon havaya uçtu. Devlet zarar ettirildi. Hesap sormayana yazıklar olsun. İktidar ses ver."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)