SPOR
Giriş Tarihi : 05-07-2021 23:50   Güncelleme : 05-07-2021 23:50

MİLLİ ATICI BAŞ, OLİMPİYAT MADALYASI İSTİYOR

MİLLİ ATICI BAŞ, OLİMPİYAT MADALYASI İSTİYOR

Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil edecek olan Milli atıcı Çağla Baş, tüfek alanında Ay Yıldızlı formayı giyecek. Daha önce Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında birçok kez dereceye giren Baş, bu kez de Olimpiyat madalyası kazanmak istiyor.

Uzun süreden bu yana Ordu'da antrenmanlar yapan Ordulu Milli atıcı Baş, hazırlıklarına 10 gün boyunca Mersin Erdemli'deki Milli Takım kampında devam edecek.

Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarında mücadele edecek olan Milli atıcı Çağla Baş, Olimpiyat hazırlıklarını Durugöl Yüzme Havuzu'nun altında bulunan atış poligonunda sürdürüyor.

Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında birçok kez dereceye giren Çağla Baş, Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarında en kötü ihtimalle ilk 2'de olmayı hedefliyor.

"Hazırım"

Tokyo Paralimpik Olimpiyatları hazırlık sürecini değerlendiren Milli atıcı; "Hazırlıklar çok iyi gidiyor. Mersin Erdemli'de 10 günlük bir kampa katılacağım. Antrenmanlarımıza Milli Takımla beraber orada devam edeceğiz. Fiziksel ve mental olarak hazır olduğumu düşünüyorum. Tabi stresli ve heyecanlıyım. Ama bunu en aza indirmek için elimden geldiğince antrenmanlarımı en üst seviyede tutmaya çalışıyorum. Şuan her şey yolunda" dedi.

"Ülkeme madalya kazandırmak istiyorum"

Hedefinin olimpiyatta final atışı yapmak olduğunu aktaran Çağla Baş; "24 Ağustos'ta Tokyo Paralimpik Olimpiyatları başlayacak. Hedefim ülkeme bir madalya kazandırabilmek. Bunun için 5 yıldır bir emek veriyorum ve çokta istiyorum. Kesinlikle madalya kazanmak istiyorum. Ama ilk önceliğim orada bir final atıp madalyayı elde etmek. En büyük hayallerimden bir tanesi bu. Bunun için de elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul