GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 08:00   Güncelleme : 29-03-2021 08:00

"MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEYİN"

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Akyol, pandemiden dolayı insanların ailelerinin cenazesine bile zor katıldığı bir ortamda Ak Parti kongresinin balık istifi salonda yapıldığını belirterek, "Fotoğraf yatay çekildiği için salon dolu görünüyor diyorlar. Nasıl bakarsanız bakın, salon lebaleb doluydu." dedi.

Akyol, İstanbul Sözleşmesi'ni feshedilmesine de tepki göstererek; "Kanun hükmündeki bir sözleşmeyi kaldırmakla kadına şiddeti adeta savunur hale geldiniz. Bu da Ak Parti'nin kadını bir hiç olarak gördüğünün resmidir. Bu kanunun iptali çocuklara sarkıntılığı, şiddeti ve daha söyleyemeyeceğim şeyleri maalesef üzülerek belirtiyorum ki tetikleyecektir. Nitekim iki gün evvel Türkiye'de maalesef 6. bayana şiddet uygulandı bir kadın öldürüldü. İstanbul Sözleşmesi'nden dönmelerinin sebebi; bir nebzede olsa tarikatlardan alacakları  oyların tehlikeye girmesindendir" dedi.

"HARP OKULLARINA GİRİŞ YÖNETMELİĞİ NEDEN DEĞİŞTİRİLDİ?"

Harp okullarına girişte yönetmeliklerin değiştirilmesine değinen Akyol, 'Tarikatlara bulaşmış, tarikat üyesi olmuş insanlar, gençler Askeri Okullara rahatlıkla girebilecekler. Askeri idarede görev alabilecekler. Peki o zaman Fetöyle mücadeleniz nerede kaldı?' diye sordu.

"PARLAMENTO VESAYET ALTINDADIR"

Merkez Bankası'nın yüklü miktarda dolar satmasını karşın alıcının açıklanmamasına dikkati çeken Akyol, sözlerine şöyle devam etti; "Merkez Bankası 128 Milyar Dolar satmış ancak alıcının ve satış fiyatının Merkez Bankasının resmi internet sitesi ile Resmi Gazetede yayımlanmaması dikkat çekmiştir. Hala Cevap Bekleyen Bu Soruların Muhatabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Çünkü Biliyoruz ki Merkez Bankasının da, Ziraat Bankasının da, Vakıf Bankında, Halk Bankasının da ve hatta Bankalar Birliğinin Başkanı da Sayın Erdoğan'dır. Bu noktada parlamento vesayet altında olduğu görülmektedir.

"BALIK BAŞTAN KOKAR"

'Sağlıkta işimiz Allah'a kalmıştır!' diyen Akyol, "Maalesef annesini, babasını ve yakınlarını toprağa veren insanlara mezarlıkta bile izin vermeyen bu zihniyet, AKP Kongrelerinin kapalı salonlarda üst üste, kalabalık, balık istifi ve sosyal mesafeden yoksun yapılması maalesef insanları endişeye sevk etmektedir. Adeta tüm Türkiye'yi kırmızıya boyamış bu manzaraya Sağlık Bakanı ve İçişleri Bakanı seyirci kalmışlar, itirazlarını Sayın Cumhurbaşkanına iletme cesareti gösterememişlerdir" dedi.  

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)