GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 21:30   Güncelleme : 04-03-2021 16:48

MHP’DE KURULTAY HEYECANI

MHP’DE KURULTAY HEYECANI

 

Milliyetçi Hareket Partisi'nde 13'üncü Olağan Kurultay hazırlıkları devam ediyor. Kurultayda ilimizi, 18 delege temsil edecek.

Milliyetçi Hareket Partisi olağan kurultaya hazırlanıyor. 13'üncü büyük Kurultay 18 Mart'ta yapılacak. MHP il ve ilçe kongrelerini geçen kasım ayında tamamladı. Parti bugüne kadar 81 il, 920 ilçede kongrelerini yaparak büyük kurultay sürecine hazır hale geldi. Salgın şartları ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle Kurultay hafta içi 18 Mart Perşembe günü yapılacak.

Ankara Arena Spor Salonundaki kurultayda, "İstiklal için birlik, istikbal için dirlik" ve "Kazanan Türkiye olacak" sloganları kullanılacak. Salonda Türk bayrakları ve MHP'nin Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş ile Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin posterleri yer alacak.

Devlet Bahçeli'nin Genel Başkanlığa tekrar aday olacağı kurultayda bin 200 delege oy kullanacak. Kurultayda partiyi 2023 seçimlerine hazırlayacak kadrolar belirlenecek

Ordu’dan 18 delege

Kuruldayda MHP Ordu teşkilatını temsil edecek aralarında Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk’ün de bulunduğu 18 delegenin isimleri şöyle:

Naci Şanlıtürk, Tahir Şükrü Altaş, Murtaza Hacıimamoğlu, Ersoy Çarkçı, Oğuzhan Güler, Cemal Yalçınkaya, Hasan Açıkgöz, İlhan Uykun, Mustafa Resuloğlu, Mehmet Özçelik, Cem Muhammed Poyraz, Osman Kaygı, Birol Günaydın, Caner Yıldız, Sinan Sipahioğlu, Murat Nafi Özer, Mehmet Furtuna, Yaşar Aktaş.

Ordu’dan ilk aday

18 Mart’ta yapılacak olan kurultayda, Ordu’dan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça da Başbuğ Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ettikten sonra MHP Genel Merkezine giderek, Merkez Yürütme Kurulu için adaylık başvurusu yaptı. Akça, konuyla ilgili açıklamasında: “18 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi 13.olağan kongresinde partimizin MYK üyeliğine adaylık başvurumuzu yaptık. Allah’ım hakkımızda hayırlı olanı nasip eylesin.” Haber merkezi