SPOR
Giriş Tarihi : 02-09-2021 23:40   Güncelleme : 02-09-2021 23:40

METE GAZOZ'UN GÖZÜ DÜNYA ŞAMPİYONASINDA

METE GAZOZ'UN GÖZÜ DÜNYA ŞAMPİYONASINDA

2020 Tokyo Olimpiyatlarında altın madalya kazanarak gurur kaynağımız olan milli okçu Mete Gazoz, sırada Amerika'da düzenlenecek olan Dünya Okçuluk Şampiyonası olduğunu ve burada da altın madalya için yarışacağını söyledi.

Ordu'da düzenlenen 2021 Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası'nın açılış törenine katılarak minik okçulara örnek olan Mete Gazoz, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda unvanını korumak istediğini dile getirdi.  

"Ekip işi"

Tokyo'da başarılı olmasında koskoca bir ekibin de desteğinin olduğunu söyleyen Gazoz; "Tokyo Olimpiyatlarında altın madalya kazandığım için çok mutluyum. Bu şampiyonluğu ben burada temsil eden kişiyim. Bu şampiyonluk sadece benim verdiğim emek ve fedakarlıklarla olmadı. Bu şampiyonluğun arkasında koskoca bir ekip var. Hep beraber yaptıklarımız sayesinde oldu. Ülkemizi ve ekibimizi temsil etmek ayrıca gurur veriyor" dedi.

Sıradaki şampiyonalar için hazırlıklara devam ettiğini belirten milli okçu, "15 Eylül'de Amerika'da Dünya Okçuluk Şampiyonası var. İlk hedefim orada altın madalya kazanmak. Ondan sonra da 2024 yılında Paris'te düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları'na hazırlanacağım. Oraya en son olimpiyat şampiyonu olarak katılacağım. Bu unvanı devam ettirmek istiyorum" diye konuştu.

Gazoz, son olarak desteğini hiç esirgemeyen Türk halkına teşekkür etti.

Haber merkezi