GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 08:45   Güncelleme : 06-04-2021 08:45

Memur-Sen'den suç duyurusu!

Memur-Sen'den suç duyurusu!

Memur-Sen Ordu İl Yönetimi, bildiri yayınlayan 104 emekli amiral hakkında Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Memur-Sen Ordu üyeleri dün Ordu Adliyesi önünde 104 emekli amirale tepki gösterdi. Burada bir açıklamada bulunan Memur-Sen İl Başkanı İsmail Çelenk, "Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir." dedi.

"Rütbeleri alınmalı"

'Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit etmiştir' diyen Çelenk, şunları söyledi; "“Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa “amiral eskisi”dir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir. Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir."

Yapılan basın açıklamasının ardından Memur-Sen Ordu İl Yönetimi, 104 emekli amiral hakkında Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Ordu Hayat/YIlmaz Ülgü