GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-05-2021 08:25   Güncelleme : 05-05-2021 08:25

MEMUR ENFLASYONA YENİLDİ!

MEMUR ENFLASYONA YENİLDİ!

Türkiye Kamu Sen Ordu İl Temsilcisi Fatih Galender Zengin, Memurların, Nisan ayının enflasyon rakamlarında yaşadığı adaletsizliğe dikkat çekerek, "Yetkililer derhal bu duruma müdahale etmeli ve tüm kamu çalışanlarımız ek zam ve bayram ikramiyesi ile desteklenerek %17,14 enflasyona karşılık memurlarımıza %6,1 zam verilmesi garabetinden kurtarılmalıdır" dedi.

 

Yıllık resmî enflasyonun %17’leri aştığı dönemde memur ve emeklileri yıllık %6’lık zamma mahkûm etmenin de sosyal devlet anlayışı ile bağdaşan bir yönünün olmadığını aktaran Zengin, TCMB yılsonu enflasyon tahmininin %12’nin üzerinde belirlendiğini, bunun da en iyi ihtimalle memur ve emeklilere verilen maaş zammının gerçekleşen enflasyonun yarısı kadar bile olmayacağını gösterdiğini söyledi.

"Zam ve ikramiye istiyoruz"

'Kamuda işçilere ve emeklilere bayram ikramiyesi verilirken ikramiye alamayan tek kesim memurlardır' diyen Zengin sözlerine şöyle devam etti;

"Ramazan ayında alınacak bir kararla kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi verilmesi, bir nebze olsun hem enflasyon kaynaklı zararların karşılanması noktasında hem de bayram ikramiyesi konusunda yaşanan adaletsizliğin giderilmesi için atılması gereken önemli bir adım olacaktır.

Sonuç ne olursa olsun kaybedenin daima memur ve emekli olduğu bir sistemde sosyal adaletten söz etmenin imkânı yoktur. Yetkililer derhal bu duruma müdahale etmeli ve tüm kamu çalışanlarımız ek zam ve bayram ikramiyesi ile desteklenerek %17,14 enflasyona karşılık memurlarımıza %6,1 zam verilmesi garabetinden kurtarılmalıdır."

Haber merkezi