GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2021 08:30   Güncelleme : 01-10-2021 08:30

"MEMUR 39 AYDIR OYALANIYOR"

CHP Ordu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kaptanoğlu, "3600 ek gösterge için milyonlarca memur CHP iktidarını bekliyor" dedi.

           

 

                  CHP örgütleri AK Parti yönetiminin 24 Haziran seçimleri öncesi memura verdiği 3600 ek gösterge sözünün takibi ve uyarısı için Türkiye genelinde eş zamanlı açıklama yaptılar. Orduda da Köprübaşı Ceren Özdemir meydanında toplanan CHP’liler, memurun 3600 ek gösterge beklentisine tercüman oldular.

Alanda bir açıklama yapan CHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kaptanoğlu, "Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor. Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor" diye konuştu.

AKP’nin Seçim Beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadığına dakkita çeken Kaptanoğlu, şöyle devam etti;

"Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi. Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı.

Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor.

Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz." Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat