GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 08:25   Güncelleme : 31-08-2021 08:25

MEMLEKET PARTİSİ İL KONGRESİNİ YAPTI

MEMLEKET PARTİSİ İL KONGRESİNİ YAPTI

Memleket Partisi Ordu birinci olağan il kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan seçimde Kurucu İl Başkanı Mahir Akdere İl Başkanlığına seçildi. Akdere, “Memleket Partisi iktidarında fındık üreticileri ve tüm vatandaşlar hak ettiği değeri bulacak.” dedi.Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Partisi’nin Ordu 1. Olağan İl Kongresi, TESK Otel'de gerçekleştirildi. İl Kongresine Memleket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Mert Ünlü, Parti Meclis Üyesi Ömer Özdoğan, Parti Meclis Üyesi Ruşen Sever, Karadeniz'deki şehirlerin il başkanları, siyasi parti temsilcileri ve partililer katıldı.

"İtaat değil, itiraz ediyoruz"

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda kongreyi gerçekleştirmiş olmalarının kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini aktaran İl Başkanı Mahir Akdere; "Bizler itaat etmiyoruz, itiraz ediyoruz. Ordu'da yaşanan süreci ve bu kötü yönetime itiraz ediyoruz. Hiçbir iktidar döneminde böyle bir rezillik yaşanmamıştır. Son 20 yıldaki en köyü dönemdeyiz. Fındıkta da üreticiler sorun yaşıyor. Kimse artık çaresiz değil. Memleket Partisi iktidarında fındık üreticileri ve tüm vatandaşlar da hak ettiği değeri bulacak. 3 aylık bir partiyiz. 7 tane ilçemizin kongrelerini yaptık. Şimdi de il kongremizi yapıyoruz. 18 Eylül'de de genel başkanımızın önderliğinde Ankara'da kurultayımızı gerçekleştireceğiz." dedi.

Mahir Akdere başkanlığındaki yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

Hatice Gürsoy, Öykü Çalış, Ahmet Bayraktutan, Halil Albayrak, Görkem Çayan, Cavit Çandır, Salih Özdemir, Bülent Koç, Serap Demir, Zafer Yayla, Murat Akkoyun, Saffet Özkan, Hasan Gürsoy, Ümit Yağcı, Erbay Çeküç, İbrahim Özdemir, Muharrem Aktaş, Mehmet Demir, Tolga Yılmaz, Murat Gül.

Disiplin Kurulu: Savaş Ulaş Çelebi, Leyla Aydın, Hilal Koç, Hanife Türkyılmaz, Sinem Çaltepe, Gökçe Nihal Müftüoğlu, Özlem Ballı.

Kurultay Delegeleri: Mahir Akdere, Ümit Aydın, Aydın Ballı, Sebanur Özdemir, Ercan Uygun, Mahir Yağcı, Taşkın Çolak, Erbay Çeküç, Saffet Özkan, Gökhan Kispet, Nursel Kızıl, Serap Demir.

Ordu Hayat/Tevfik Kul