SPOR
Giriş Tarihi : 04-10-2021 23:55   Güncelleme : 04-10-2021 23:55

MEKANIN SAHİBİ GELDİ!

MEKANIN SAHİBİ GELDİ!

Yeni sezonu iple çeken Bölgesel Amatör Lig'in çiçeği burnunda ekiplerinden Ulubey Belediyespor, takımın en önemli silahlarından savunma oyuncusu Resul Duman ile sözleşme yeniledi.

Resul Duman imzayı çaktı

2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de ses getirmek isteyen Ulubey Belediyespor, Teknik Direktör Yalçın Gürsoy nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor.

Transferde de sona gelen Yeşil Siyahlı ekip, takımın BAL Ligi'ne çıkmasında başrol oynayan başarılı savunma oyuncusu Resul Duman ile yeniden anlaştı.

Joker gibi!

Asıl mevkisi stoper olmasına karşın şimdiye kadar mücadele ettiği takımlarda sol bek, sağ bek ve ön liberoda oynayabilen Resul Duman, deyim yerindeyse joker görevi görüyor.

"Nerede kalmıştık"

Ulubey Belediyespor ile yeniden anlaşmasını değerlendiren başarılı oyuncu; "Yeni sezon için tekrardan Ulubey Belediyespor ile devam kararı aldım. Her iki taraf içinde hayırlı olsun. Bu sezon Bölgesel Amatör Lig'de ilk sezonumuzu geçireceğiz. Bundan önceki sezonlarda olduğu gibi bundan sonra da Ulubey Belediyespor'un başarısı için çalışacağım. BAL Ligi'nde ilk sezonumuz olması kimseyi yanıltmasın. Var gücümüzle mücadele edeceğiz" dedi.

3 şampiyonluğu var

Resul Duman, daha önce Ulubey Belediyespor ile Ordu 1. Amatör Küme'de 3 kez şampiyonluk yaşadı. Başarılı savunmacı, takımıyla yeni bir başarı daha yakalamak istiyor.

Kariyeri

Futbola Esnafspor'da başlayan ve uzun yıllar tecrübeli antrenör Aziz Tokat'ın elinde yetişen Resul Duman, 15 yaşında 1.Amatör Küme'de Esnafspor A Takımında futbol oynamaya başladı. Burada oynadığı futbolla profesyonel takımların ilgisini bile çeken Resul, o sezon Ulubey Belediyespor'un yolunu tuttu. 2 sezon burada oynayan başarılı stoper, peş peşe yaşanan 2 şampiyonlukta da büyük rol oynadı. Ardından Ünye 1957 Spor'a transfer oldu. Burada yarım sezon kaldı. Ancak devre arasında ayrıldı. Ulubey Belediyespor forması ile Ordu 1.Amatör Küme'den Bölgesel Amatör Lig'e çıkan kadroda yer aldı.

Haber merkezi